Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 6d. 16:29

Uosto direkcija pradeda statyti mažųjų ir pramoginių laivų prieplauką

Tikimasi, kad naujoji prieplauka privilios ir užsienio klientų.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Tikimasi, kad naujoji prieplauka privilios ir užsienio klientų.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pradeda mažųjų ir pramoginių laivų prieplaukos Kairių gatvėje statybą. Antradienį pasirašyta sutartis su rangovu – Vokietijos bendrove „Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft“.

Projektas bus įgyvendinamas keturiais etapais. Pirmiausia planuojama įrengti apsauginius molus ir krantinę, vėliau bus gilinama akvatorija ir formuojamas farvateris. Galiausiai bus įrengti tilteliai, švartavimo sistema. 

Prieplauka statoma siekiant užtikrinti saugų ir tinkamą jachtų, katerių, valčių ir kitų mažųjų laivų švartavimąsi bei navigaciją, nes tai yra svarbu bei aktualu kiekvienam uostui.

Naujoji prieplauka bus pastatyta ypač patogioje uosto vietoje: pietinėje dalyje, toliau nuo esamo laivybos kanalo. Todėl mažiesiems laivams plaukiant į Kuršių marias nereikės kirsti intensyvios navigacijos laivybos kanalo ir keltų apsisukimo rato. 11 hektarų bendrojo ploto prieplauka, tikimasi, pritrauks ne tik Lietuvos laivų savininkus.

Planuojama, kad aukštos kokybės paslaugas teiksianti prieplauka taps patraukli ir užsienio klientams. Ši mažųjų ir pramoginių laivų prieplauka, kuri bus iš dalies finansuojama ES struktūrinių fondų, Uosto direkcijai kainuos apie keliasdešimt milijonų litų. Pagal Ekonomikos augimo veiksmų programą įgyvendinamo projekto metu bus įrengta apie 400 vietų prieplauka. Rinkliavos iš šioje prieplaukoje būsiančių mažųjų ir pramoginių laivų (iki 8 metrų ilgio) nebus renkamos. Čia taip pat įsikurs buriavimo mokykla.

Statybą planuojama baigti 2014-ųjų pavasarį. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min