Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 09 11

Už parlamentinei veiklai skirtas lėšas – ir vertimo paslaugos

Seimo kanceliarija siūlo leisti, kad už parlamentinei veiklai skirtas lėšas Seimo nariai galėtų pirkti vertimo paslaugas.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad pastaruoju metu seimūnai Seimo kanceliarijos vertėjus užvertė reikalavimais išversti šimtus puslapių įvairių žanrų tekstų, neturinčių nieko bendra su parlamentine veikla.

Pasak dienraščio, artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai, Seime dirbantys vertėjai ir taip sukasi tarsi voverės rate, todėl politikų užgaidas jie priversti tenkinti po darbo valandų.

Gelbėdamasi iš susiklosčiusios padėties, Seimo kanceliarija prašo Seimo valdybos, kad ši leistų politikams už reikalingas vertimo paslaugas susimokėti iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Tokį siūlymą Seimo valdyba planuoja svarstyti trečiadienį.

„Kai Seimo nariai siunčiami į užsienio komandiruotes, jiems padedama parengti visą būtiną medžiagą. Tai darome ir darysime toliau. Tačiau pastaruoju metu vertėjams pagausėjo užsakymų, kurie nieko bendra su parlamentine veikla neturi“, – dienraščiui sakė Seimo kancleris Jono Mileriaus.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių.

Kokio žanro kūrinius politikai prašo išversti, J.Milerius nekonkretizavo, tik paminėjo, kad tarp jų yra straipsnių, besimokantiems politikams reikalingų rašinių. Dažniausiai juos norima versti į anglų kalbą, tačiau prireikia ir vertimų į vokiečių bei prancūzų kalbas.

Seimo kanceliarijoje šiuo metu dirba keli anglų ir po vieną kitų populiarių kalbų vertėją. Prieš pirmininkavimą ES vertėjų turėtų daugėti.

Ar kanceliarijos planams pritars Seimo valdyba, kanceliarijos veiklą kuruojanti parlamento vicepirmininkė Virginija Baltraitienė prognozuoti nesiėmė. Jos nuomone, asmeniniais tikslais vertėjų paslaugomis besinaudojantys politikai už tai turėtų susimokėti iš savo kišenės.

Pagal Seimo statutą tautos išrinktieji kiekvieną mėnesį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti gauna 1 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio sumą – 2,1 tūkst. lito.

Seimo valdybos sprendimu iš šių lėšų leidžiama apmokėti Seimo nario ir jo padėjėjų tarnybinių telefoninių pokalbių sąskaitas, internetinį ryšį, biuro nuomą, jo aptarnavimą.

Tradiciškai daugiausia lėšų Seimo nariai išleidžia su transporto paslaugomis susijusiems reikalams – automobilio nuomai, jo techniniam aptarnavimui, remontui, draudimui. Parlamentines lėšas taip pat galima leisti Seimo nario ataskaitai spausdinti ir platinti, mokėti viešosios informacijos rengėjams, informuojantiems apie parlamentaro veiklą. Už skirtus pinigus Seimo narys gali prenumeruoti periodinius leidinius, įsigyti knygų, gėlių, suvenyrų.

Jei krašto ekonomikos padėtis šiemet neprivers Seimo taisyti įstatymų, nuo kitų metų parlamentinėms išlaidoms Seimo nariai gaus 1,7 VMDU – 3570 litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius