Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už skolintus milijonus sutvarkytos Kauno gatvės taps pavyzdžiu visiems

Jei valdžiai pavyks sėkmingai įvykdyti grandiozinį projektą, Kaunas netrukus taps miestu, galinčiu pasigirti bene geriausios būklės gatvėmis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Jei valdžiai pavyks sėkmingai įvykdyti grandiozinį projektą, Kaunas netrukus taps miestu, galinčiu pasigirti bene geriausios būklės gatvėmis.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Panašu, kadkasdien iš vairuotojų lūpų dėl duobėtų miesto gatvių skambantiems priekaištams netrukus ateis galas. Kauno valdžia ketvirtadienį patvirtino projektą, pagal kurį bus suremontuotos svarbiausios miesto gatvės, o atsiskaitymai už atliktus darbus bus išdėlioti per artimiausius dešimt metų.

„Pernai buvo atlikti pagrindinių gatvių laboratoriniai bandymai. Jie parodė, kad apatinis asfaltbetonio sluoksnis trupa. Po juo esantis skaldos sluoksnis vietoj reikalingų 20–30 cm daug kur sudaro tik 8 cm. O šalčiui atsparaus smėlio pasluoksnio, kurio reikia bent 30 cm, vietomis nėra visai. Tad nenuostabu, kad kai oro temperatūra svyruoja apie nulį, gatvės danga plyšinėja“, – apie miesto gatvių būklę pasakojo savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Aloyzas Pakalniškis.

Prasčiausiųjų sąrašas

Savivaldybės valdininkai į pagalbą pasitelkė Laboratorinių bandymų centro specialistus ir sudarė prasčiausios būklės gatvių sąrašą, į kurį pateko Karaliaus Mindaugo pr., Jonavos g., Raudondvario pl., Tunelio g., K.Baršausko g., Pramonės pr., Veiverių g., Taikos pr., Tvirtovės al., Nuokalnės g., Varnių g. ir Savanorių pr. Preliminariai skaičiuojama, kad sutvarkyti visas šias gatves kainuotų apie 100 mln. Lt. Įsikišus savivaldybės finansininkams nutarta šiam projektui skirti 60 mln. Lt.

Skaičiuojama, kad už šią sumą bus iš pagrindų sutvarkytos 7–8 miesto gatvės. 60 mln. Lt suma vienam ar keliems konkursą laimėjusiems rangovams bus išmokėta per ateinančius dešimt metų. Dar 16 mln. Lt prireiks palūkanoms.

„Kasmet reikės mokėti 7,5 mln. Lt. Šie pinigai bus mokami iš Kelių direkcijos Kaunui skiriamų lėšų. Taip jos bus panaudotos žymiai racionaliau, nei kad kasmet mes lopytume tas pačias duobes“, – aiškino vicemeras Rimantas Mikaitis.

Konkursą dėl pagrindinių gatvių remonto planuojama skelbti jau šių metų pavasarį. Jei viskas vyks pagal planą, kelininkai pirmuosius darbus turėtų pradėti vasaros pradžioje. Kurios gatvės iš minėto sąrašo sulauks remonto, kiek gatvių bus tvarkoma vienu metu ir kiek bendrovių tai darys, paaiškės vėliau.

Patikrinta praktika

Kauno pasirinkta darbų atlikimo ir apmokėjimo praktika jau yra taikoma kituose Lietuvos miestuose. Alytaus rajono savivaldybė praėjusiais metais su bendrove „Parama“ sudarė  13,9 mln. Lt vertės sutartį. Tuo tarpu Druskininkų miesto valdžia su ta pačia bendrove 2009 metais sutarė dėl 62 mln. Lt vertės projekto.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min