Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 09:07

Užmaršus buriuotojas kirto Lietuvos-Rusijos sieną

Radarai Karinių jūrų pajėgų valdymo centro biure užfiksavo kaip kirsta Lietuvos-Rusijos siena.
KAM nuotr. / Radarai Karinių jūrų pajėgų valdymo centro biure užfiksavo kaip kirsta Lietuvos-Rusijos siena.

Antradienį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos Valdymo centro budintis operatorius radaro ekrane užfiksavo Lietuvos-Rusijos valstybinės sienos kirtimą Kuršių mariose.

Buvo nustatyta, kad valstybinę sieną Kuršių mariose iš Lietuvos į Rusijos pusę 16 val. 23 min. kirto Lietuvoje registruota jachta „Lyra“ (LTU-712). Apie sienos kirtimą Karinių jūrų pajėgų operatyvinis budėtojas nedelsiant pranešė VRM Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės budėtojui.

\Vėliau, 16 val. 54 min. buvo užfiksuota, kad jachta „Lyra“ (LTU-712) kirto sieną Kuršių mariose atgal į Lietuvos pusę. 17 val. 25 min. jachta „Lyra“ (LTU-712) lydima VSAT Pakrančių apsaugos skuterio „Bumerangeris“ įplaukė į Nidos uostą. VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės budėtojas Karinių jūrų pajėgų Valdymo centrą papildomai informavo, jog sieną kirtusiose jachtoje buvo vienas suaugęs asmuo ir du vaikai. 

Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba vadovauja valstybės sienos jūroje, teritorinės jūros bei išskirtinės ekonominės zonos stebėjimui bei kontrolei. Jos pagrindinės funkcijos – Jūros pakrančių, teritorinės jūros bei išimtinės ekonominės zonos stebėjimas, laivų, plaukiančių Lietuvos Respublikos teritorine jūra, identifikavimas. Šioms funkcijoms vykdyti Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba turi Jungtinį valdymo centrą, kur suplaukia apdorota galutinė informacija iš Jūros stebėjimo postų, išdėstytų Palangoje, Klaipėdoje ir Nidoje.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min