Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 13:49

V.Ąžuolas ir D.Kepenis į prievolę dėvėti kaukes numojo ranka: teks pasiaiškinti

Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti dviejų „valstiečių“ elgesį, kai šie antradienį plenarinio posėdžio metu Seime nedėvėjo veido kaukių.

Pagal Seimo valdybos sprendimą, visi Seimo posėdžių salėje esantys asmenys, išskyrus kalbančius iš tribūnos, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Tačiau „valstiečiams“ Valiui Ąžuolui ir Dainiui Kepeniui tokia prievolė nė motais.

Šie politikai ne kartą skeptiškai atsiliepė apie prevencines COVID-19 valdymo priemones, dalyvavo mitinge prieš galimybių pasą.

„Tik priminsiu, kad yra toks Seimo valdybos nutarimas, kuris reikalauja, kad visi Seimo plenarinio posėdžio salėje dėvėtumėm kaukes. Aš matau bent du Seimo narius, kurie nedėvi kaukių. Tai – Valius Ąžuolas ir Dainius Kepenis“, – kalbėjo posėdžiui pirmininkaujantis J.Razma.

Jis paprašė Seimo etikos sargų išsiaiškinti, ar yra kokių nors medicininių priežasčių, dėl kurių parlamentarai gali būti be kaukių.

„Žinom, kad yra tam tikros išimtys, kai dėl medicininių priežasčių galima nedėvėti kaukių. Aš nesiimu dabar nagrinėti, kokia čia yra situacija su minėtais Seimo nariais. Tiesiog kreipiuosi į Seimo Etikos komisiją, kad išnagrinėtų šitą faktą ir pateiktų atitinkamas išvadas“, – dėstė J.Razma.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgis Razma
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgis Razma

Lietuvos regionų frakcijos Seime narys Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, jog Seimas neturi informacijos apie visus nuo COVID-19 pasiskiepijusius arba nepasiskiepijusius parlamentarus bei tuos, kurie galbūt reguliariai testuojasi.

Jis, kreipdamasis į J.Razmą, pasiūlė šią informaciją paviešinti.

„Jūs, kaip pirmininkaujantis, kreipkitės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad visi Seimo nariai išviešintų informaciją apie tai, ar jie yra pasiskiepiję, ar turi galimybių pasą, ar turi PGR testus.

Taip mes matysime, kiek yra Seimo narių, kurie nepritaria, ir tai – sveikintinas dalykas, nes tai – jų valia, jų suvokimas. Užteks manipuliuoti“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

Į tai atsakydamas, J.Razma pabrėžė, jog neturi teisės iš Seimo narių reikalauti, kad šie išviešintų informaciją, susijusią su sveikatos duomenimis.

„Bet aš tikiuosi, kad visi išgirdo ir atitinkamai pasielgs“, – pridūrė jis.

Aš tikiuosi, kad visi išgirdo ir atitinkamai pasielgs.

Anksčiau Seimo pirmininkės atstovė spaudai Ilona Petrovė 15min nurodė, jog imunitetą COVID-19 turi 114 parlamentarų, apie 21 nėra duomenų, bet tarp jų gali būti turinčių imunitetą.

Tam, kad įeitų į Seimo rūmus, parlamentarai neprivalo turėti galimybių paso, kai kitiems lankytojams tai būtina.

Tautos atstovams, neturintiems imuniteto COVID-19, nereikia net testuotis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
18:31
25:57

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min