Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 28d. 10:21 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 28d. 11:01

V.Sinkevičiui kraunantis lagaminus į Briuselį – svarstymai sujungti ministerijas

Ramūnas Karbauskis ir Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Gediminas Kirkilas

Europos Parlamentui palaiminus naują Europos Komisiją, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius išvyks dirbti eurokomisaru. Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad naujo ministro gali ir neprisireikti ieškoti.

Pasak G.Kirkilo, kol kas nėra jokių žinių, kas galėtų užimti V.Sinkevičiaus vietą Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje.

„Kiek žinau, ir prezidentas apie tai svarsto, gali būti taip, kad ministerijos bus sujungtos“, – ketvirtadienį Seime sakė jis.

„Scanpix“/AP nuotr./Virginijaus Sinkevičiaus klausymai
„Scanpix“/AP nuotr./Virginijaus Sinkevičiaus klausymai

G.Kirkilo teigimu, Vyriausybės programoje yra įrašytas punktas dėl Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijų sujungimo.

„Gali būti svarstomas ir šis variantas. Kol jis nebus apsvarstytas, jam pritarta arba jis atmestas, kiti variantai nebus svarstomi“, – aiškino socialdarbietis.

Energetikos ministerija buvo atkurta 2009 metais, atskyrus dalį žinybos nuo tuometės Ūkio ministerijos.

G.Kirkilas aiškino, kad Energetikos ministerija buvo įsteigta rengiantis statyti atominę elektrinę.

„Kadangi šitas projektas jau praeityje, nerealizuojamas, tai yra logiška svarstyti vėl šių ministerijų sujungimą“, – mano socialdarbietis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Tai, kad ministerijos gali būti jungiamos, patvirtino ir didžiausios valdančiosios partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) – lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Visko gali būti, aš negaliu atsakyti į šitą klausimą. Jeigu šnekėtumėme apie mūsų programą, ten yra rašoma, kad gali būti ir jungiama. Bet programa yra programa, realybė yra kitas dalykas. Iš tikrųjų nenorime skubotų sprendimų, bet gali būti, kad tas klausimas dėl jungimo bus svarstomas tikrai labai rimtai“, – komentavo Seimo LVŽS frakcijos seniūnas.

Iš tikrųjų nenorime skubotų sprendimų, bet gali būti, kad tas klausimas dėl jungimo bus svarstomas tikrai labai rimtai.

Anot R.Karbauskio, kol kas nesvarstyta, kas ekonomikos ir inovacijų ministro poste galėtų pakeisti V.Sinkevičių. „Valstiečių“ lyderis pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausias yra kitų metų valstybės biudžeto priėmimas.

„Kai priimsime biudžetą, galbūt prieisime prie šio klausimo. Nes iš tikrųjų dabar laikinai gali pavaduoti ir kitas ministras, ir pavaduos jį. Tai čia jokio gaisro nėra, jokios problemos nėra“, – ketvirtadienį Seime teigė R.Karbauskis.

Komentuodamas svarstymus, esą ekonomikos ir inovacijų ministro postas gali būti pasiūlytas buvusiam premjerui, Seimo nariui Algirdui Butkevičiui, G.Kirkilas aiškino, kad dar per anksti svarstyti kandidatūras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius

„Teoriškai, kodėl ne? Bet manau, kad pradžioje bus svarstomas sujungimo variantas“, – aiškino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min