Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 16d. 17:03

V.Tomaševskis kalbas apie galimybę trauktis iš koalicijos, jei bus pajudintas J.Narkevičius, lygina su pasaulio pabaiga

Valdemaras Tomaševskis, Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis, Jaroslavas Narkevičius

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas sako, kad premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimas, kad sprendimus dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus priims po savaitės, nieko nereiškia. Esą spėlioti, ką nutars premjeras, tas pats, kas prognozuoti, kada bus pasaulio pabaiga.

„Žinot, šitas nuomones mes kiekvieną dieną girdime, jau nespėjame pakomentuoti. O iš esmės du momentai. Pirmas momentas, kad yra prieššventinis laikotarpis ir reikia koncentruotis pasiruošimui šventėms. Taip priimta mūsų tradicijoje katalikiškoje, kad reikia pasiruošti šventėms, truputį sumažinti tempą, atleisti, prašyti atleidimo. Taip yra, pagal mūsų tradiciją. Antras momentas yra tas, kad nieko naujo mes čia nepasakysime. Yra pozicija prezidento, yra pozicija Vyriausybės, Seimo daugumos. Jos yra priešingos“, – kalbėjo V.Tomaševskis.

Jis tikino, kad premjero nereikia niekuo įtikinėti, nes jo pozicija esą labai aiški: „Ministras dirba gerai, galų gale ministerija pradėjo dirbti. Tai jo nuomonė, valdančiųjų partijų lyderiai Ramūnas Karbauskis ir Gediminas Kirkilas irgi tokios nuomonės. Mes neturime nieko įtikinėti. Naujų argumentų nėra“.

Tai, jei bus pasaulio pabaiga, tai ar čia bus aktualu šitie politiniai visi ėjimai arba žaidimai?

Klausiamas, ar nujaučia, kad premjeras paliks susisiekimo ministrą dirbti, visgi V.Tomaševskis nebuvo toks tikras. „Paklauskite politologų. Jei jie sako, kad ne, tai aš su politologais nesutinku“, – šyptelėjo jis.

O ar ministrą nuvertus LLRA-KŠS liks koalicijoje?

„Aš jums užduosiu kontrklausimą: dažnai prognozuojamos pasaulio pabaigos. Tai, jei bus pasaulio pabaiga, tai ar čia bus aktualu šitie politiniai visi ėjimai arba žaidimai? Tai bus neaktualu. Kas ten bus, niekas nežino“, – kalbėjo ir vis juokėsi V.Tomaševskis.

Tačiau jis patikino, kad LLRA-KŠS ministro likimo klausimo su biudžetu nesies ir už pastarąjį vieningai balsuos.

„Biudžetas, nežiūrint į advento laikotarpį, turi būti priimtas, kadangi dar nėra išeiginių, tai mes koncentruojamės biudžeto priėmimui. Šitie klausimai nesusiję (ministro ir biudžeto, – red. past.). Biudžetas šis yra geriausias biudžetas, galiu pabrėžti, per visą mūsų nepriklausomybės laikotarpį. (...) Ir niekas jo dabar nebegali sugadinti“, – dėstė LLRA-KŠS pirmininkas.

Savo ruožtu politologai vertino, kad LLRA-KŠS gali kelti ultimatumus dėl biudžeto siekdami išsaugoti J.Narkevičių poste. Tačiau politologų pasisakymų V.Tomaševskis rimtai nevertina. Kaip nevertina ir savaitgalį paskelbtų visuomenės nuomonės apklausų, pagal kurias J.Narkevičius, jis pats ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pateko tarp nemėgstamiausių visuomenės veikėjų.

„Žinot, mėgstami-nemėgstami, tai parodys rinkėjai per rinkimus. O šiti komentavimai reitingų, tai mes suprantame, kad tai tėra bandymas tyrimų kompanijų į rinkimų kovas. Minėti „skaičiai“ neatspindi tikrovės. „Vilmorus“ dažnai nepataiko net dukart su savo reitingais. Galima vertinti, kad „Vilmorus“ tėra politinės kovos dalyvis. (...) Kada reikėjo pagąsdinti prezidentą, tai sumažino jam reitingą 10 proc. Reikia apie tai kalbėti. Dabar rodo, kad nemėgstamiausi ministrai, tai irgi netiesa“, – aiškino V.Tomaševskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
04:01
22:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min