Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 30d. 08:05

V.Tomaševskis prezidento girdėti nenori: „Klausimo jokio dėl J.Narkevičiaus nėra“

Valdemaras Tomaševskis ir Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis ir Gitanas Nausėda

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis nenoriai kalba apie prezidento Gitano Nausėdos reikalavimus trauktis iš pareigų sąjungos deleguotam susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. V.Tomaševskiui svarbiau, kad ministrą gina premjeras Saulius Skvernelis, o visi prie J.Narkevičiaus limpantys skandalai, anot LLRA pirmininko, tėra kerštas ir šmeižtas.

Prezidentas G.Nausėda interviu delfi.lt ketvirtadienį dar kartą pareiškė, kad J.Narkevičius turi trauktis iš susisiekimo ministro posto. Anot prezidento, tiek koalicijos atstovai, tiek Vyriausybės vadovas pagaliau tu apsispręsti, ar tenkina visi moraliniai J.Narkevičiaus veiklos aspektai, ir priimti galutinį sprendimą.

„Jeigu atvirai, raktelis yra net ir ne pas premjerą, ir ne pas poną Karbauskį“, – teigė šalies vadovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Nesunku atspėti, kad prezidentas kalbėjo apie V.Tomaševskį. Ar jis pats sutinka, kad J.Narkevičiaus istorijos „raktelis“ yra jo rankose?

„Šitas klausimas jau seniai neaktualus“, – teigė V.Tomaševskis.

Tačiau skandalų dėl ministro veiklos tik daugėja: jei anksčiau kilo klausimų dėl jo pietų valstybės įmonių sąskaita, tai dabar ministras apklaustas dėl galimos korupcijos renovuojant namą, kyla klausimų dėl ministerijos lėšų skirstymo pagrįstumo. Tik V.Tomaševskiui jokių klausimų nekyla.

„Aš kitos nuomonės. Kaip tik tas klausimas (atsistatydinimo – red.) darosi mažiau aktualus, net ir jūsų straipsnis šiandien patalpintas rodo, kad nieko iš šios istorijos negali būti“, – dėstė V.Tomaševskis.

Klausiamas, ar gyrusis, kad LLRA niekada neturi jokių problemų dėl korupcijos, dabar jai nekyla jokių klausimų dėl J.Narkevičiaus veiklos, V.Tomaševskis tikino, kad partija ir J.Narkevičius yra puolami.

„Dėl to, kad skaidriausia partija ir yra puolama. Dėl to, kad padaryti sprendimai, auditai Susisiekimo ministerijoje, kiti veiksmai, kur šimtamilijoninės lėšos galimai buvo išleistos, gal išvogtos. Šio mūsų darbo ir bijo mūsų oponentai, todėl formuoja priešingą nuomonę“, – teigė V.Tomaševskis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Apie J.Narkevičiaus namo renovaciją partijos pirmininkas sako nekalbėjęs ir nekalbėsiantis. Esą svarbiausia, kad J.Narkevičių palaiko premjeras.

„Labai tiksliai pasakė premjeras. Tai yra pasakos. Prieš miegą galima pakalbėti apie pasakas, – kalbėjo V.Tomaševskis. – Nėra jokio klausimo dėl J.Narkevičiaus. Ministras dirba labai gerai, kaip pasakė premjeras S.Skvernelis. Tai jo įvertinimas. Jis yra tiesioginis viršininkas. Jis pasakė net daugiau. Jis pasakė, kad pagaliau ši ministerija pradėjo dirbti. Tai yra tiesioginio viršininko įvertinimas. Reikia apie tai kalbėti, o ne apie pasakas. Klausimo jokio dėl J.Narkevičiaus nėra“.

Nėra jokio klausimo dėl J.Narkevičiaus. Ministras dirba labai gerai, kaip pasakė premjeras S.Skvernelis. Tai jo įvertinimas.

V.Tomaševskis nė nesileido į kalbas, kas būtų, jei premjeras persigalvotų ir paprašytų ministro trauktis.

Prezidento argumentai, kad J.Narkevičius turi tiek daug dėl ko aiškintis, kad jam nelieka kada dirbti, V.Tomaševskiui taip pat nieko verti.

„Jis ne tik turi laiko dirbti. Jis labai gerai dirba“, – sakė partijos pirmininkas.

V.Tomaševskis teigė, kad žmonės viską mato ir Seimo rinkimuose įvertins ministro veiklą. Jis pasakojo, kad esą sulaukia daugybės palaikymo skambučių ir visi esą supranta, kieno pusėje tiesa.

„Nėra jokio įrodymo, tik pasakos. Tokios reputacijos žmogus, galimai susijęs su KGB, bendrauja su žmogumi, kuris buvo atsakingas už galimai neskaidrius pirkimus ministerijoje, o dabar prezidento patarėjas, kaip galimai pakenkti Vyriausybei. Tai kas tai yra?“, – svarstė jis.

O žurnalistams priekaištų LLRA pirmininkas taip pat negailėjo. Esą jie tik šmeižia sąžiningai dirbantį susisiekimo ministrą.

„Padorus žmogus eina išpažinties, o kitiems melas ir šmeižtas yra norma. Ir ką aš čia padarysiu?“ – atsiduso politikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min