Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 17d. 10:12

V.Ušackas piktinasi TS-LKD atvirais rinkimais: vadina juos imitaciniais

Vygaudas Ušackas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Vygaudas Ušackas

Paskelbęs apie savo dalyvavimą rinkimuose į Lietuvos Respublikos prezidentus Vygaudas Ušackas žeria kritikos pliūpsnį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai (TS-LKD). Politikas taip pat dalyvauja šios partijos atviruose rinkimuose dėl kandidatavimo į prezidentus. Šiuos rinkimus jis vadina imitaciniais, o partija esą jau buvo numačiusi kandidatūrą iš anksto.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje V.Ušackas mini, kad išeiviai nesupranta, kodėl jie negali dalyvauti TS-LKD atviruose rinkimuose, renkant kandidatą į šalies vadovus.

„Iki spalio 25 d., kai baigsis registracija į pirminius rinkimus, lieka 10 dienų ir jau dabar akivaizdu, kad net jei į užsienio lietuvių peticiją bus atsižvelgta, tai tik dėl akių – pastačius kokią balsadėžę kur tolimiausiame kampe. Be laiko registracijai, be laiko debatams, be paprasčiausios fizinės galimybės tą balsadėžę pasiekti. Balsavimo imitacija – tiesiog, kad „atšoktų“ visi.

Į siūlymą nukelti mėnesiui rinkimus, kol bus išspręsti vadinamieji „techniniai nesklandumai“, nesulaukiau jokios reakcijos. Kaip ir į kitus prašymus, su kuriais kreipiausi į partijos vadovybę“, – rašo politikas.

V.Ušackas taip pat rašo, kad su juo neva buvo suderintas šis klausimas, nors iš tiesų, politiko teigimu, taip nėra. Toliau jis teigia, kad partijos vidiniai rinkimai įgyja imitacinių akcentų ir „viskas dar atrodo kaip šou“. Taip pat V.Ušackas mano, kad partija jau yra pasirinkusi kandidatą į prezidentus. V.Ušacko konkurentė TS-LKD pirminiuose rinkimuose yra Seimo narė Ingrida Šimonytė. Politikas svarsto, kad partija jau buvo numačiusi kandidatą į prezidentus, o V.Ušacko pasiskelbimas „sumaišė kortas“.

„Esu eilinis partijos Vilniaus Senamiesčio skyriaus narys, nepriklausau jokiai vadovybės struktūrai, tad trumpai pristatęs programą palikau paskutinį Tarybos posėdį. Ir nustebau išgirdęs, neva balsavimo teisės atėmimas iš dešimčių tūkstančių aktyvių Lietuvos piliečių buvo su manimi suderintas – metus klausinėjau, kaip balsuos užsienyje gyvenantys lietuviai, metus girdėjau, kad „tikrai tikrai išspręsime“, ir štai rezultatas... Gal jis ir buvo suderintas su kandidatais, bet tada, matyt, tik su vienu...“, – socialinio tinklo paskyroje rašo politikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Kai Tarybos posėdyje, kur prisistatė kandidatai, prasideda partijos įtakingųjų koncertas „aš palaikau ją ir tik ją“, o pirmaisiais smuikais griežia Andrius Kubilius ir Vytautas Landsbergis, supranti, kad partijos elitas savo kandidatę jau pasirinko. Suprantu ir tai, kodėl partijos nariams ir TS-LKD prijaučiantiems siūloma vieną iš kandidatų rinktis tik po poros debatų. Kam tos diskusijos, kam tos programos apskritai, jei elitas jau ir taip žino, kas turėtų būti partijos remiamu kandidatu.“, – sako V.Ušackas.

Pirminiai konservatorių kandidato į prezidentus rinkimai planuojami lapkričio 3–4 dienomis. Juose V.Ušackas varžysis su Seimo nare Ingrida Šimonyte.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min