Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2019 07 23, 15:21

Vaikų ligų klinikoje Kaune apsilankiusi pirmoji ponia D.Nausėdienė: „Turime puoselėti atjautą“

Antradienio popietę Lietuvos prezidento žmona Diana Nausėdienė išsiruošė į pirmąjį asmeninį vizitą – prezidentienė, nelydima vyro Gitano Nausėdos, apsilankė vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje. Dalyvaudama renginyje prezidentienė bendravo su sergančiais mažyliais, kartu su jais piešė ant laimės aitvarų.
Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose
Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Vaikų ligų klinikoje D.Nausėdienė pasitikta plojimais. Ji prisipažino labai besijaudinanti.

„Pirmieji žodžiai, kurie ateina į galvą – ne mano. Jie ateina iš mano atminties. Kažkoks puikus žmogus yra pasakęs: „Kai mes iki galo išsemsime tai, ką reikia žinoti, atsistosime prie ištakų to, ką reikia jausti“. Man be galo sunku būti čia. Jūsų esate tie žmonės, kurie jaučiate.

Prezidentinės kampanijos metu iškelta socialinės gerovės idėja negali būti realizuota vien tik žiniomis. Kad mes sukurtume bendruomenę, kad sukurtume gerovę, mums reikia sujungti širdis, mums reikia atsiremti į atjautos ir didelių ir vertingų darbų pagrindą. Kiekvienas iš mūsų turime panaudoti ne tik žinias, bet ir širdį“, – susirinkusiesiems apie atjautos kupiną bendruomenę kalbėjo D.Nausėdienė.

Ji visiems linkėjo sveikatos, šviesos ir meilės širdyje.

„Nuostabu būti tarp žmonių, kurie skleidžia šilumą, ieško vilties ir šviesos. Tai didžiulė dovana man, didžiulė garbė būti vietoje, kurioje žmonėms yra vienas galbūt iš sunkiausių gyvenimo momentų, bet kartu ir ta sklindanti mūsų bendrumo, atjautos jėga. Ji gali pakylėti. Ir tas simbolinis aitvaras, kurį mes iškėlėme, yra puikus pavyzdys visuomenės iniciatyvos.

Kviesčiau kiekvieną, su atvira širdimi, plačia šypsena, eiti ir įveikti visus sunkumus. Manau, tuomet ir Lietuva bus neįveikiama, jeigu mes vienas kitą remsime tais momentais, jausime bendruomenės petį šalia, kai sunku, kai reikia pagalbos ir atramos“, – kalbėjo prezidentienė, nepanorusi atskleisti paslapties šydo nuo to, kokias iniciatyvas ir projektus žada remti artimoje ateityje.

D.Nausėdienė prisipažino, kad šiuo metu ją yra užklupusi reikalų gausybė: „Diena yra per trumpa, atsakomybių labai daug. Leiskite apsiprasti su pareigomis, padėtimi, iššūkiais. Dar reikia laiko. Eisime ten, kur mūsų reikia“.

Paklausta, ar tęs pradėtas akcijas „Už saugią Lietuvą“, „Knygų Kalėdos“, D.Nausėdienė atsakė, kad pirmiausia reikia išsigryninti strategiją.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose

„Jei nors vienam vaikui galime suteikti vilties, tai yra nuostabus, šviesus darbas. Kiekviena gydymo įstaiga, kurioje dirba puikūs gydytojai, kurie aukoja asmeninį savo laiką, neskaičiuodami viršvalandžių, kur dirbama vardan socialinės gerovės, yra svarbi“, – kodėl pirmajam vizitui pasirinko būtent Vaikų ligų kliniką Kaune, paaiškino D.Nausėdienė.

Prezidentienė piešė kartu su vaikais

Šios parodos autoriai – ypatingi negalią turintys vaikai iš Kelmės, jau žinomi visoje šalyje savo talentu ir unikaliais vektorinės tapybos darbais bei projektais. Vaikų ligų klinikoje iškabinta apie 20 jų piešinių. Gabiems vaikams vadovauja specialusis pedagogas, fotografas Valdas Kančauskas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Valdas Kančauskas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Valdas Kančauskas

„Jausmai tokie stiprūs. Sunku apibūdinti, ką dabar jaučiu. Kai peržiūrėjau vėl visus piešinius... Dėkoju žmonėms, kurie nori matyti, pažinti tuos vaikus. Jie vaikai – angelai, kurie moka skraidyti. O mes tai esame praradę. Džiaugiuosi, kad esu išgirstas, pamatytas, pagerbtas šituo dėmesiu“, – sujaudintas kalbėjo V.Kančauskas.

Parodos atidarymo metu sergantys vaikai piešė ant paruoštų laimės aitvariukų, kurie buvo keliami į dangų šalia klinikų kartu su išskirtiniu piešiniu – Laimės aitvaru.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose

55-erių metų protokolo žinovė D.Nausėdienė bendravo su vaikais, kartu piešė ir paleido simbolinį laimės aitvarą į dangų. Viršun kilo ir sergančių vaikų aitvarai.

Paklausta, ar suprato, kad ją kalbino prezidentienė, viena aitvarą tapiusi mergaitė šyptelėjo: „Aha, tai prezidento žmona. Paklausė, ką piešiu. Pasakė, kad labai gražiai piešiu“. Mergaitė prisipažino labai mėgstanti piešti širdeles, nes meilė, anot jos, svarbiausia.

Atsisveikindama su klinikos darbuotojais ir pacientais D.Nausėdienė paliko spalvotą laiškų popierių ir vokus, kad mažieji ligoniukai galėtų rašyti laiškus tėvams, gydytojams arba nupiešti, užrašyti savo svajones.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė dalyvavo vaikų piešinių parodos atidaryme Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose

D.Grybauskaitė nebuvo aplankiusi

Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas patikino, kad prezidentienės apsilankymas – didžiulis teigiamas emocinis krūvis, atstojantis vaikučiams vienos dienos gydymą. Emocinis pliūpsnis kartais efektingesnis net už chemoterapiją.

„Vaikai tikrai supras, kas juos aplankė. Visi laukiame. Ypatingai ta šiluma, kuri persiduoda per bendraamžių paveikslus, ilgai dar persiduos nuo mūsų klinikos sienų. Vaikai laukia palatose, pirmoji ponia žadėjo juos visus aplankyti.

Iš vaikų piešinių galima išskaityti, ką jie jaučia. Ir tie trys paveikslai, kurie buvo nutapyti vaikučių iš onkologinio sektoriaus, kuriuos asmeniškai nuvežiau ir įteikiau prezidentui Gitanui Nausėdai, sutapo su jų tos dienos būsena. Nutapė žemę, ugnį vandenį, – tris stichijas. Palinkėjome, kad prezidentas atsilaikytų ne tik prieš jas, bet ir prieš visas stichijas, kurios jo dar laukia“, – kalbėjo R.Kėvalas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Rimantas Kėvalas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Diana Nausėdienė ir Rimantas Kėvalas

Pasak jo, kliniką yra aplankęs ir pažadėjo ateityje dar kartą aplankyti ir pats G.Nausėda.

„Ne, prezidentė Dalia Grybauskaitė į mūsų kliniką nebuvo atvykusi. Neretas svečias pas mus, galiu pasakyti, buvo ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona“, – palygino Vaikų ligų klinikos vadovas.

Įsitraukimas į įvairius socialinius, kultūrinius projektus yra tai, kuo dažniausiai užsiima valstybės vadovų antrosios pusės. Neseniai buvo paskelbta, kam D.Nausėdienė skirs didžiausią dėmesį kaip pirmoji šalies ponia. Teigiama, kad jos planuojamos veiklos pagrindiniai akcentai bus žmogus ir tylioji Lietuva. Daugiau apie šį projektą nebuvo kalbama.

Prezidento komunikacijos grupės atstovų teigimu, D.Nausėdienę ypač domina socialinės atskirties ir socialinės rūpybos klausimai. Nuo šių metų pradžios ji lankėsi senelių ir vaikų (šeimynų) namuose, neįgaliųjų užimtumo centruose, socialinės globos centruose, krizių centruose, pagalbos šeimai namuose įvairiuose Lietuvos miestuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min