Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 7d. 14:48

Valdžiai užsitrenkti duris bus sunkiau

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius

Žadama užkirsti kelią politikams ir valdininkams savo nuožiūra atimti akreditacijas iš žurnalistų, nušviečiančių Seimo darbą.

Tobulinti žiniasklaidos atstovų akreditavimo parlamente tvarką buvo nuspręsta, kai kojas Seimo pirmininko poste vos apšilęs Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas ėmėsi drastiškų žurnalistų darbo ribojimų.

Praėjusių metų gruodį Seimo valdyba buvo nustačiusi kvotas redakcijoms. Žurnalistams buvo nurodytos vietos, kur galima filmuoti ir fotografuoti, kalbinti pašnekovus. Patalpos, į kurias drausta įsinešti garso įrašymo, filmavimo ir fotografavimo įrangą, buvo pažymėtos specialiais ženklais. Konfliktą tarp Seimo vadovybės ir žiniasklaidos dar pakurstė sprendimas atimti akreditaciją iš televizijos žurnalisto Aleksandro Zubriakovo už tai, kad šis per garsiai kalbėjo per ministrų priesaikos ceremoniją. Vėliau Seimo valdyba apribojimus atšaukė, buvo sudaryta darbo grupė naujai žurnalistų akreditavimo tvarkai parengti.

Pasak darbo grupės nario, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, negalutiniame projekte numatyta, kad akreditacijos terminas gali būti apribotas arba ji apskritai atimta tik esant rimtam pagrindui. Pavyzdžiui, teismo sprendimui ar neigiamam Žurnalistų etikos komisijos vertinimui.

„Ketinama nustatyti, kad nebūtų piktnaudžiavimo ir atvejų, kai žurnalistas nuolatinio leidimo netenka už kritiką. Spręsti turėtų atsakingos institucijos, o ne politikai ir valdininkai, – sakė D.Radzevičius. – Jei žurnalistas nusižengs tvarkai, numatytas įspėjimas, laikinas akreditacijos galiojimo sustabdymas. Nebus taip, kad dėl nedidelio nusižengimo iškart būtų atimtas nuolatinis leidimas.“

O darbo grupei vadovaujantis Seimo kanceliarijos Teisės departamento patarėjas Vidmondas Vėgelis LŽ pabrėžė, kad dėl klausimo, ar atimant leidimą dirbti Seime būtina remtis kitų institucijų sprendimais, dar bus diskutuojama.

Projektą žadama tvirtinti kitos savaitės pabaigoje. Tikimasi išklausyti Seimo pirmininko sekretoriato siūlymus, kurių A.Valinsko atstovai iki šiol nepateikė. Kiti tvarkos pakeitimai, anot D.Radzevičiaus, bus neesminiai. Jie aiškiau apibrėš, kaip žiniasklaidos atstovai gaus akreditacijas, be to, šias procedūras žadama paprastinti. „Naujų ribojimų neatsiras, nes jie gali būti numatomi tik įstatymo“, – pabrėžė LŽS vadovas.

Jis pridūrė, kad vietos, kuriose negalima filmuoti ar fotografuoti, taip pat gali būti nustatytos tik įstatymo. „Pagal Valstybės paslapčių įstatymą tam tikros zonos gali būti uždaros, bet tai neliečia nei Seimo posėdžių salės, nei koridorių, nei panašių viešų vietų“, – įsitikinęs D.Radzevičius.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min