Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 22d. 14:07

„Valstiečiai“ surengė savo Vyriausybės posėdį: gaivins alternatyvą dėl tos pačios lyties porų partnerystės

Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) iš stalčiaus išsitraukė savo pačių parengtas, bet praėjusią kadenciją taip ir nepriimtas Civilinio kodekso pataisas dėl bendro gyvenimo sutarčių. Politikai per pirmadienį surengtą šešėlinės Vyriausybės posėdį jas nutarė siūlyti įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą. Tai, anot jų, būtų tinkama alternatyva valdančiųjų bandymui įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

2017 metais registruotas Civilinio kodekso pataisas per posėdį aptarė „valstietė“ Agnė Širinskienė, kurią partijos lyderis Ramūnas Karbauskis pristatė kaip teisingumo ministrę.

„Tuo metu, kai registravome projektą, pagrindinė mintis buvo, kad partnerystei nesuteikiant šeimos teisinio statuso, užtikrinti galimybes susitvarkyti savo ūkinę, finansinę ar kitokią veiklą, paveldėjimo santykius, teisę žinoti apie partnerio sveikatą, jei jis patenka į sveikatos priežiūros įstaigą“, – pasakojo ji.

„Valstiečiai“ aptariamas Civilinio kodekso, taip pat ir Paveldimo turto mokesčio įstatymo, pataisas tąkart registravo kartu su tuometiniu Seimo nariu Povilu Urbšiu.

Tikisi, kad valdančiųjų variantas nebus priimtas

Jomis siūlyta įteisinti sutartis dėl bendro gyvenimo, kurias galėtų sudaryti ne tik poros, bet ir, pavyzdžiui, kartu gyvenantys giminaičiai.

„Ir homoseksualūs asmenys, neįgydami šeimos teisinio statuto, galėtų tvarkytis savo ūkinius santykius, kaip ir bet kurie kiti asmenys, kurie gyvena kartu, nebūtinai vienas kitą mylėdami, bet yra priversti kurti bendrą ūkį“, – pirmadienį komentavo A.Širinskienė.

Ji darė prielaidą, kad dvi valdančiosios liberalų partijos bei konservatoriai patys rengs Civilinio kodekso pataisas, kurios partnerystę reguliuos ir nagrinės „šeimos santykių prasme“, ir siūlė LVŽS pataisas – kaip alternatyvą – įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Labai svarbu, kad Seimo pavasario sesijoje būtų alternatyvus projektas, nes labai nesunku suprasti, kokį projektą atneš valdančioji koalicija. Diskusija labai svarbi“, – A.Širinskienei antrino „valstiečių“ pirmininkas R.Karbauskis.

Jis prognozavo, kad valdančiųjų iniciatyva dėl partnerystės įteisinimo nesulauks reikiamo palaikymo.

„Žinant valdančiosios daugumos sudėtį, ypač konservatorių partijoje esančius keletą krikščionių demokratų, yra vilties, kad Seime tam projektui nepritars valdančioji dauguma, o alternatyvus projektas būtų kaip ir galimybė rasti konsensusą“, – svarstė LVŽS vedlys.

Pataisos užstrigo Teisės ir teisėtvarkos komitete

2017 metais „valstiečių“ teiktos pataisos dėl bendro gyvenimo sutarčių Seime praėjo pateikimo stadiją, bet toliau nebuvo svarstytos, nes užstrigo Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Jam tuo metu vadovavo A.Širinskienė.

Tikslą pakeisti įstatymus ir įteisinti lyčiai neutralią partnerystę valdantieji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija įsirašė į koalicijos sutartį.

Tiesa, joje rašoma, jog dalies partijos narių nuomonės šiuo klausimu išsiskiria.

Kol kas valdantieji pataisų dėl partnerystės įteisinimo neregistravo, nors Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius anksčiau 15min užsiminė, jog tai ketinama daryti pavasario sesijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min