Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 11d. 10:27 , Atnaujinta: 2019 vasario 11d. 11:50

„Valstiečių“ frakciją paliekantis Naglis Puteikis pasiūlė rungtynes Sauliui Skverneliui

Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naglis Puteikis

Savaitgalį paskelbęs, kad palieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją Seime, Naglis Puteikis sako nerandantis bendros kalbos su partijos vadovybe. Be to, jis pasiryžęs mesti iššūkį prezidento rinkimuose Sauliui Skverneliui. Rungtis jam greičiausia teks ir su dar vienu dabar jau buvusiu frakcijos kolega Mindaugu Puidoku, kuris irgi paskelbė kandidatuosiąs prezidento rinkimuose.

Sprendimą trauktis N.Puteikis paskelbė šeštadienio rytą, išplatindamas kvietimą į pirmadienio spaudos konferenciją. Tuomet 15min jis sakė, kad ketina išstoti iš frakcijos, nes „valstiečiai“ prezidento rinkimuose iškėlė premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūrą. „Jie mane kviesdavo į suvažiavimus, šį kartą manęs nepakvietė (...) Aš iš to ir nusprendžiau, kad nepageidaujamas“, – teigė jis.

Likti nemato galimybių

Spaudos konferencijoje N.Puteikis pabrėžė, kad tai nėra jo kaip pavienio asmens pasitraukimas, o iš valdančios daugumos traukiasi visa Centro partija. Jis taip pat pabrėžė, kad nebuvo lengva būti šios frakcijos nariu, o šių metų biudžeto priėmimas parodė, kaip nesilaikoma pažadų rinkėjams.

„Atvejis, kai „valstiečių“ partija išsikelia į prezidentus patį liberaliausią savo atstovą – premjerą S.Skvernelį, nepaliko galimybių likti“, – teigė N.Puteikis.

Jis kritikavo S.Skvernelį dėl per mažos skirtos sumos gydytojams rezidentams, nes esą taip kerštauta supykus už mitingą, vykusį Vilniuje. Taip pat N.Puteikio teigimu, finansinė nelygybė tik gilinama, kai didžiausius atlyginimus gaunantiems žmonėms dar mažėja mokėjimai į „Sodrą“. Jis minėjo ir privačius pensijų fondus, kuriuos esą palaiko ir S.Skvernelis, ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Jis pabrėžė, kad premjeras turi tokių charakterio savybių, kurios neturi nieko bendra su viešuoju interesu. Tą esą parodė jo elgesys mokytojų streiko metu. N.Puteikis prisiminė, kad jis iš Švietimo ir mokslo ministerijos per langą išėjo, o ne ten įėjo, tačiau vėliau sulaukė premjero atsako.

„Atėjau pavėlavęs šiek tiek į frakcijos posėdį, tuo metu S.Skvernelis atsistojo ir išėjo. Galvojau, kad turi reikalų, bet paskui sužinojau, kad posėdžio pradžioje jis pareiškė, kad jeigu aš dalyvausiu, jis išeis. Galite įsivaizduoti, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel išeina iš posėdžio, jeigu kas nors į jį ateina“, – kalbėjo N.Puteikis.

Nori rungtis su S.Skverneliu

Traukdamasis N.Puteikis siūlo tam tikras rungtynes premjerui S.Skverneliui.

O rungtynės tokios: N.Puteikis siūlo pasirungti premjerui su juo, kas surinks daugiau parašų kaip kandidatas į prezidentus.

Aš manau, kad premjerui būtų labai sveika išgirsti žmonių nuomones pačiam vienam, ypač savo apygardoje, – kalbėjo N.Puteikis.

„Kandidatai turi surinkti 20 tūkst. parašų. Premjeras gali rinkti pats, išeiti į savo apygardą, pereiti per butus, be apsaugos, be svitos. Aš manau, kad premjerui būtų labai sveika išgirsti žmonių nuomones pačiam vienam, ypač savo apygardoje. Vilniečių pajamos didesnės, premjerui neturėtų būti baisu tokios rungtynės“, – kalbėjo N.Puteikis.

Jis ironizuodamas pareiškė, kad nors S.Skvernelis teigia atstovaujantis apačioms, tačiau išties jis ne būsimas apačių prezidentas, o patyčių prezidentas. „Aš atstovauju apačioms, visada atstovavau, tai liudiju nuo savo darbo Klaipėdos taryboje“, – tikino Seimo narys

M.Puidoką vertina teigiamai

Paklaustas, kaip vertina M.Puidoką, kuris irgi dalyvaus prezidento rinkimuose, N.Puteikis sakė, kad tai jaunas, entuziastingas, bet jau daug metų politikoje dalyvaujantis asmuo.

„Drįstu teigti, aš tam tikru laikotarpiu kaip vyresnis instruktorius, kaip mokytojas buvau, gal jis bus mano mokytojas. Jis LVŽS narys, tai gal čia kokios problemos frakcijos, partijos viduje. (…) Aš jam galiu kaip jaunam entuziastingam piliečiui palinkėti sėkmės“, – sakė N.Puteikis.

Kaip tinkamesnius „valstiečių“ kandidatus jis paminėjo patį Ramūną Karbauskį, Tomą Tomiliną, Stasį Jakeliūną ar Viktorą Pranckietį.

R.Karbauskio nenustebino

N.Puteikio sprendimas trauktis iš LVŽS frakcijos, tiesa, neatrodo, kad būtų nustebinęs „valstiečių“ frakcijos vadovą Ramūną Karbauskį.

„Toks N.Puteikio sprendimas nenustebino, jau ir balsavimai rodė (dėl biudžeto, kurio N.Puteikis nepalaikė – red.past.), kad jis ruošiasi prezidento rinkimams, tai normalu“, – 15min sakė Dalia Vencevičienė, Ramūno Karbauskio atstovė spaudai.

N.Puteikio pasitraukimo iš frakcijos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nesureikšmino. Jis teigė, kad viskas priklausys nuo to, kaip N.Puteikis balsuos Seimo posėdžių salėje.

„Vis tiek turėtume turėti užtikrintą daugumą tam, kad sprendimai būtų priimami“, – pirmadienį prezidentūroje žurnalistams dėstė Seimo pirmininkas.

N.Puteikis bus penktasis parlamentaras, palikęs LVŽS frakciją, iki jo tai jau padarė Povilas Urbšys, Bronius Matelis, Justas Džiugelis, Dovilė Šakalienė. N.Puteikiui išėjus, frakcijoje liks 53 nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min