Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 18d. 09:00 , Atnaujinta: 2019 balandžio 18d. 10:40

„Valstietį“ Kęstutį Smirnovą kaltina kerštavimu: Seimo narys nusitaikė net į savo paties brolį?

Kęstutis Smirnovas
15min nuotr. / Kęstutis Smirnovas

Per metus 10 tūkst. eurų nešusią sutartį su Šakių sporto klubu „Audra“ nutraukusi Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro (SJKSC) vadovė Roma Paškevičiūtė teigia sulaukusi parlamentaro „valstiečio“ Kęstučio Smirnovo nepasitenkinimo. Sutapimas ar ne, bet treniruotes centre lankę vaikai iš Lietuvos dziudo federacijos niekaip negauna balto diržo pažymėjimų. 15min pašnekovai leidžia suprasti, jog Seimo nario keršto galėjo sulaukti net jo paties brolis, treneris Vytautas Smirnovas. Tačiau Seimo narys tikina apskritai su šia istorija nesusijęs.

Į parlamentą išrinktiems politikams negalima rūpintis privataus verslo reikalais. Tačiau 15min kalbinti žmonės leidžia suprasti, jog šį draudimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys ir Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas K.Smirnovas galėjo pamiršti.

K.Smirnovas nuo 1999 metų iki išrinkimo į Seimą 2016 metais buvo klubo „Audra“ vadovas, kovos menų klubui dabar vadovauja parlamentaro žmona Gintarė Bubnytė-Smirnovienė. Beje, 15min anksčiau yra rašęs, jog parlamentaro vadovautas klubas buvo gavęs paramos iš buvusio mafijos autoriteto ir „Gazprom“ atstovų.

„Ir skambino, ir atėjęs buvo“

SJKSC vadovė Roma Paškevičiūtė 15min pasakojo, kad centrui praėjusiais metais priėmus sporto klubui „Audra“ nepalankų sprendimą, nepasitenkinimą dėl to parlamentaras jai reiškė net nepasitelkęs tarpininkų – pats asmeniškai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Smirnovas su žmona Gintare Bubnyte-Smirnoviene
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Smirnovas su žmona Gintare Bubnyte-Smirnoviene

R.Paškevičiūtė patvirtino 15min turimą informaciją, kad iki praėjusių metų gegužės SJKSC iš klubo „Audra“ nuomojosi patalpas, kuriose vaikai mokėsi dziudo kovos meno.

Kaip pasakojo centro vadovė, SJKSC gavo europinių lėšų neformaliam švietimui, už kurias įsirengė treniruoklių salę, paremontavo baseiną. Pinigų liko ir nuosavai dziudo salei įsirengti, tad nuomotis iš su K.Smirnovu susijusio klubo patalpų nebereikėjo.

„Nusprendėme, kad reikia pataupyti tuos 10 tūkst. (eurų – aut.) savivaldybės pinigų“, – 15min teigė R.Paškevičiūtė. Tiek K.Smirnovo vadovautam klubui centras mokėdavo nuomos mokesčio per metus.

Yra nepatenkintas, kad įsirengėme savo salę. Bet aš ieškau kaip man geriau, jis žiūri kaip jam geriau.

Centro vadovė nutraukė sutartį su „Audra“, o į trenerio vietą priėmė K.Smirnovo brolį, taip pat trenerį Vytautą Smirnovą, kuris Šakiuose vadovauja kitam sporto klubui „Ošimas“.

Kol dar nebuvo visiškai įrengta SJKSC salė, parlamentaro brolis V.Smirnovas mokinius keturis mėnesius mokė savo klube ir nuomos už tai neprašė.

Panašu, kad K.Smirnovo taip pakrypusi įvykių vaga nenudžiugino.

„Na, kaip kaip... Nekaip. Ir skambino, ir atėjęs buvo“, – paklausta, kaip K.Smirnovas reagavo į sutarties nutraukimą, pasakojo R.Paškevičiūtė.

„Yra nepatenkintas, kad įsirengėme savo salę. Bet aš ieškau kaip man geriau, jis žiūri kaip jam geriau (…) Jis sako, kad jis verslo neturi, žmona turi, bet čia žinote, kaip...“ – 15min neslėpė ji.

Kęstutis Smirnovas
Kęstutis Smirnovas

Pareikalavo rekomendacijos treneriui

15min sužinojo, kad sausio mėnesį parlamentaro brolio V.Smirnovo auklėtiniai išlaikė balto diržo atestaciją pas Lietuvos dziudo federacijos atstovą, tačiau Lietuvos dziudo federacija iki dabar nėra vaikams suteikusi pažymėjimų.

R.Paškevičiūtė teigė dėl to teiravusis federacijoje ir išgirdusi, jog K.Smirnovo žmonos vadovaujamas klubas „Audra“ yra paskirtas šios sporto šakos prižiūrėtoju rajone, todėl esą būtina gauti minėto sporto klubo rekomendaciją V.Smirnovui.

Pašnekovė patvirtino, kad buvo pakviesta pokalbio į klubą „Audra“ ir atvykusi ten rado Seimo narį.

R.Paškevičiūtė taip pat patvirtino iš paties K.Smirnovo išgirdusi, jog „Audra“ rekomendacijų jo broliui V.Smirnovui neduos.

Čia tarp eilučių reikia suprasti pagrindą.

„Čia tarp eilučių reikia suprasti pagrindą“, – kalbėjo ji, paklausta, ar K.Smirnovas paaiškino, kodėl tos rekomendacijos klubas „Audra“ jo broliui neduoda.

Taip pat federacija V.Smirnovui pasiūlė vykti į seminarą, po kurio vaikams esą bus išduoti balto diržo išlaikymo pažymėjimai. Tačiau centro direktorė pabrėžė, kad ilgametis treneris V.Smirnovas nėra žmogus iš gatvės – jis yra baigęs Kūno kultūros akademiją, jo specializacija – dziudo kovos menas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Tarptautinis dziudo turnyras
Alfredo Pliadžio nuotr./Tarptautinis dziudo turnyras

R.Paškevičiūtė neatmetė, kad vaikai baltų diržų negavo greičiausiai dėl to, kad taip panorėjo Seimo narys.

„Aš irgi taip suprantu, kad sustabdė (…) Ir dabar ieškome kelių, kaip mums gauti“, – teigė ji.

Centro vadovė pasakojo raštu kreipusis į Lietuvos dziudo federaciją ir dabar laukianti oficialaus atsakymo, kokiu pagrindu vaikams nesuteikiami balti diržai.

„Net neturiu ką pasakyti“, – paklausta, kaip vertina visą šią situaciją, atsiduso ji.

Dziudo federacijos vadovas: mes nepriklausoma organizacija

Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius, 15min paklaustas apie Šakių vaikų baltus diržus, sakė neturintis informacijos.

„Bet žinau, apie ką kalbate. Jei po kokios savaitės bus sprendimas, tada mes pakalbėsime, gerai?“ – siūlė jis.

LDF nuotr./Kęstutis Smirnovas ir Vigmantas Sinkevičius
LDF nuotr./Kęstutis Smirnovas ir Vigmantas Sinkevičius

V.Sinkevičius neigiamai atsakė į klausimą, ar K.Smirnovas jam turėjo kokių nors prašymų šiuo klausimu.

„Niekas manęs nieko neprašė niekada. Mes esame nuo nieko nepriklausoma visuomeninė organizacija“, – pabrėžė jis ir pasiūlė dėl šio klausimo kreiptis vėliau.

Seimo narys K.Smirnovas ne vienerius metus dirbo kartu su V.Sinkevičiumi ir anksčiau buvo Lietuvos dziudo federacijos viceprezidentas.

Užsigeidė brolio darbo vietos?

15min susisiekė ir su Seimo nario broliu V.Smirnovu, kuris neslėpė nuoskaudos dėl brolio elgesio.

„Aišku, labai nesmagu apie tai kalbėti, norėčiau, kad susitvarkytų su juo normaliai visi reikalai“, – teigė jis.

Tokį spaudimą jausti yra nemalonu, patys žinote

V.Smirnovas patvirtino, jog brolis jį įkalbinėjo atsisakyti pareigų jaunimo centre, nes norėjo, kad ten treneriu būtų įdarbintas jo žmonos vadovaujamo klubo treneris.

„Aš jam atsakiau, kad ne aš priimu, ne aš atleidžiu. Juk mane priėmė į darbą, tai kaip aš?“ – stebėjosi jis.

„Nesmagu. Nežinau, dėl ko jis čia taip, atseit, sako, yra kitų priežasčių, čia visai neliečia mūsų broliškų dalykų. Aš atėjau dirbti ir tik savo darbą atlieku – trenerio darbą, o kiti reikalai, tai kiti reikalai jo“, – teigė parlamentaro brolis.

Jis sakė treneriu jau dirbantis 25 metus, o jaunesnis brolis K.Smirnovas kadaise yra buvęs jo paties mokinys.

„Tokį spaudimą jausti yra nemalonu, patys žinote“, – liūdesio neslėpė jis.

K.Smirnovas nieko nežino

Tačiau pats Seimo narys, kalbėdamas su 15min, aiškino nieko bendro su šia istorija apskritai neturintis, jis neigė tuo klausimu bendravęs su SJKSC direktore.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Smirnovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Smirnovas

K.Smirnovas sakė negalintis nieko komentuoti, nes jau trejus metus klube „Audra“ nedirba.

„Jokios sutarties jie neturėjo, tai nelabai ką galėjo nutraukti“, – aiškino jis, o 15min patikslinus, jog „Audra“ su centru buvo pasirašusi patalpų nuomos sutartį, Seimo narys prisiminė, kad, jo žodžiais, kažkada ji buvo.

„Nelabai galiu pakomentuoti, nes to dalyko tikrai nebuvo“, – klausiamas apie R.Paškevičiūtės teiginius, jog jis jai skambino ir net buvo susitikęs, tvirtino parlamentaras.

„Kuo čia aš dėtas ir kuo sporto klubas, jis yra savarankiškas ir biudžetinė įstaiga? Aš nelabai suprantu. Čia ne prie ko, čia visai ne prie ko. Kaip aš galiu duoti ar neduoti (rekomendaciją – aut.), nesu prie ko prie to dalyko. Kaip jūs įsivaizduojate, aš galiu duoti ar neduoti? (...) Klubas nedalina nei diržų, nei atestacijų, tai yra federacijos reikalai. Prie ko klubas ar aš, ar dar kitas žmogus. Čia federacija duoda arba neduoda“, – kalbėjo jis.

Baigėsi mano darbo sutartis ir baigėsi mano kontaktai, ir viskas.

Klausiamas, ar galėjo prašyti Lietuvos dziudo federacijos vadovo, kad sustabdytų pažymėjimų vaikams išdavimą, K.Smirnovas pakartojo esantis su tuo nesusijęs, o jam priminus, kad gerai pažįsta federacijos vadovą, pabrėžė, jog pažįsta visus, o jį pažįsta daug kas.

„Bet kuri nevyriausybinė organizacija yra savarankiška ir priklauso įvairioms kitoms skėtinėms organizacijoms arba dalyvauja arba nedalyvauja, ir mes su biudžetinėmis įstaigomis neturime nieko bendro. Tai čia jau jų pačių reikalai“, – aiškino Seimo narys, o paprašytas patikslinti, ką turi omenyje sakydamas „mes“, patikslino: „Sporto klubai. Aplamai sporto klubai neturi bendro.“

15min klausiamas, kada paskutinį kartą bendravo su R.Paškevičiūte, tikino, jog tai buvo labai seniai.

„Aš dirbau toj įstaigoj, baigėsi mano darbo sutartis ir baigėsi mano kontaktai, ir viskas. Daugiau jokių bendrų reikalų aš neturiu“, – paklaustas, kaip mano, kodėl tuomet centro vadovė teigia, kad jis su ja aiškinosi dėl nutrauktos sutarties, teigė „valstietis“.

Paklaustas, ar spaudė brolį išeiti iš darbo, K.Smirnovas teigė niekada to nedaręs ir nedarysiantis.

„Brolį myliu, gerbiu, bendraujam, sutinkam, dalyvaujam visur. Aš manau, kad čia kažkas yra kitur. Nelabai suprantu, čia priešrinkiminiai dalykai, ar kas“, – tvirtino jis.

Nors K.Smirnovas artėjančiuose rinkimuose nedalyvauja, jis svarstė, kad čia galbūt nusitaikyta prieš LVŽS.

Seimo narys pabrėžė nesuprantantis, kuo šioje istorijoje jis dėtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min