TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės įstaigos geriau aptarnaus piliečius

Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė siūlo aiškiau reglamentuoti šalies viešojo administravimo sistemą ir kurti efektyvią, skaidrią į rezultatus orientuotą valstybės institucinę sąrangą, teigiama Ministro Pirmininko tarnybos pranešime spaudai.

Seimui teikiamos  Vidaus reikalų ministerijos parengtos Viešojo administravimo įstatymo pataisos. 

Valstybės institucijos efektyviau gins piliečių teises bei teisėtus interesus. Numatyti  piliečiams palankesni skundo ar pranešimo, kurio pagrindu pradedama administracinė procedūra, padavimo terminai, patikslintas asmeniui teikiamos informacijos apie priimtą administracinės procedūros sprendimą turinys.

Numatoma įteisinti lankstesnį papildomo prašymų ir skundų priėmimo laiko nustatymą. Šiuo metu valstybinės įstaigos  įpareigotos per savaitę skirti ne mažiau kaip 2 papildomas valandas po darbo laiko prašymų ir skundų priėmimui. Tokia tvarka nėra patogi visiems interesantams, todėl siūloma įstaigoms sudaryti galimybę šias papildomas valandas nustatyti tiek prieš, tiek po darbo laiko, atsižvelgiant į lankytojų srautą.  

Taip pat pasiūlyta nustatyti viešojo administravimo subjektų pareigą informuoti asmenis apie jų atžvilgiu priimtus arba jų teisėms ir pareigoms galinčius turėti įtakos individualius administracinius aktus.

Patikslinama, jog viešojo administravimo subjektai – valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, jų pareigūnai ar valstybės tarnautojai. Tai pat jiems priskiriamos  įmonės ar viešosios įstaigos, kurių dalininkės yra valstybės ar savivaldybės, įstatymo nustatyta tvarka įgaliotos atlikti viešąjį administravimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min