Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 11:40

Valstybės kontrolė: Energetikos ir Krašto apsaugos ministerijos lėšas naudoja pagal įstatymus

Krašto apsaugos ministerija
Dainiaus Labučio/ Scanpix nuotr. / Krašto apsaugos ministerija
Valstybės kontrolė atliko Lietuvos Respublikos energetikos ir krašto apsaugos ministerijų 2011 m. konsoliduotųjų finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinių, valstybės lėšų ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais teisėtumo auditą.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė, kalbėdama apie audito rezultatus šiose ministerijose, sakė: „Energetikos ir Krašto apsaugos ministerijos iš esmės 2011 m. valstybės lėšas ir turtą valdė, naudojo ir disponavo jais teisėtai. Nustatyti pažeidimai nėra reikšmingi. Ministerijų kontrolės sistemos atitinka joms keliamus reikalavimus ir veikia patikimai, todėl audito metu įvertintos gerai.“

Valstybės kontrolė nustatė, kad Krašto apsaugos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos dalį 2011 m. biudžeto asignavimų suplanavo, panaudojo ir kasines išlaidas apskaitė nesilaikydamos Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikacijos, todėl ataskaitoje esama neatitikimų.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad auditoriai taip pat nustatė, kad Krašto apsaugos ministerija, sumokėdama mokesčius tarptautinėms organizacijoms, 1 683,4 tūkst. litų 2011 m. biudžeto asignavimų panaudojo ateinančių metų išlaidoms dengti.

Auditoriai nustatė ir tai, kad Lietuvos kariuomenė, 20 tūkst. litų priedų už tarnybos specifiką ar ypatumus profesinės karo tarnybos kariams apskaičiavo ir išmokėjo už laikotarpį, kai jie tarnyboje nebuvo. Tuo pat metu į kai kurių Lietuvos kariuomenės padalinių profesinės karo tarnybos karių vidutinį atlyginimą įtraukė mažesnius priedus.

Auditoriai valstybinio audito išvadoje atkreipė dėmesį į tai, kad Finansų ministerija nepagrįstai atliko koreguojančius įrašus Energetikos ministerijos konsoliduotųjų 2010 m. finansinių ataskaitų rinkinyje, todėl Finansinės būklės ataskaitos straipsniuose atsirado netikslumų. Šis pastebėjimas neturėjo įtakos Energetikos ministerijai pareikštai besąlyginei nuomonei.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min