Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 25d. 13:38

„Valstybės žinių“ vadovo elgesį tirs iš naujo

J.Lionginas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / J.Lionginas

Seimo vadovybės netenkina kanceliarijos atliktas tyrimas dėl valstybės įmonės „Valstybės žinios“ direktoriaus Jono Liongino elgesio. Parlamento kanceliarijai nurodyta išsamiau ištirti žurnalistų pateiktą informaciją, kad J.Lionginas pirmadienį girtavo darbovietėje.

„Norėčiau padėkoti šiuo atveju žurnalistams už tikrai atliktą gerą darbą. Bet manau, kad kol kas savo gero darbo neatliko kanceliarija“, – trečiadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė parlamento vadovas Arūnas Valinskas.

Anot jo, Seimo kanceliarija formaliai pažiūrėjo į incidento tyrimą. „Kanclerį pavaduojantis vicekancleris įpareigotas nepabaigti tuo tyrimo ir atlikti išsamesnį, detalų šio liūdnai pagarsėjusio atvejo tyrimą“, – sakė A.Valinskas.

Pasak G.Aleksonio, buvo apklausti leidyklos darbuotojai, kurie pirmadienio rytą kalbėjo su direktoriumi, jie tvirtino nieko įtartino nepastebėję.

Seimo kanclerio pavaduotojas Gedeminas Aleksonis antradienį BNS sakė, jog pagal žiniasklaidos signalus sudaryta komisija aiškinosi dėl „Valstybės žinių“ direktoriaus J.Liongino tariamų linksmybių darbo vietoje, bet esą tos žinios nepasitvirtino.

Pasak G.Aleksonio, buvo apklausti leidyklos darbuotojai, kurie pirmadienio rytą kalbėjo su direktoriumi, jie tvirtino nieko įtartino nepastebėję. O vėliau J.Lionginas sakė nebuvęs darbo vietoje, nes esą turėjęs susitikti su advokatu dėl bylos, kurioje nukentėjusia pripažinta jo dukra.

„Valdyba pareiškė gana griežtą nuomonę vicekancleriui, kad tyrimas neturėtų apsiriboti tais dviem pasiaiškinimais, vicekancleris įpareigotas pateikti detalų ir aiškų vaizdą, kas tą dieną vyko ir kodėl valstybės įmonėje, kurios steigėjas yra Seimas, yra tamsus kambarys, į kurį, pasirodo, niekas negali užeiti. Dingsta raktai ir darosi kažkokie mitiniai dalykai“, – stebėjosi parlamento pirmininkas.

Tuo metu Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė, kuruojanti Seimo kanceliarijos darbą, abejojo, ar praėjus kelioms dienoms po įvykio pavyks išsiaiškinti tiesą, nors, jos vertinimu, J.Liongino „paaiškinimas, kad visą dieną nebuvo darbe, yra mistinis“.

„Jeigu būtų iškviesta policija, surašytas aktas, kad ten kas nors yra užsirakinęs, manau, tada galima ir išlaužti tas duris. Matau, kad komisijos darbas nebuvo atliktas iki galo. Turėjo rasti atsarginį raktą“, – sakė J.Baltraitienė.

Anot jos, jeigu J.Lionginas dabar būtų atleistas iš darbo, teisme Seimo kanceliarija bylą pralaimėtų.

Pirmadienį „Lietuvos ryto“ televizija pranešė, kad „Valstybės žinių“ vadovas pirmadienį darbo valandas esą leido šalia pirties įrengtame poilsio kambaryje, neva svaiginosi alkoholiu. Žurnalistas tvirtino už užrakintų durų girdėjęs ir moters balsą, o pro rakto skylutę matę patį J.Lionginą.

„Valstybės žinių“ vadovas antradienį BNS sakė raginimų atsistatydinti po kontroversiško televizijos reportažo neišgirdęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min