Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 14:51

„Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl galimai neskaidrių Kačiūniškės dvaro rekonstrukcijos veiksmų

Birželio 23 d. Delfi portale publikuotas straipsnis ,,Grandiozines statybas Matijošaitis pradėjo be jokių leidimų: kas tas slaptasis mero gynėjas“. Jame pateikta informacija kaip Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio valdose, Kačiūniškės kaime, pradėti istorinio dvaro atnaujinimo darbai, rašoma „Vardan Lietuvos“ pranešime spaudai.
Kaciūniškės dvaras, kurį įsigijo Kauno meras
Kaciūniškės dvaras, kurį įsigijo Kauno meras / Kaciūniškės dvaro feisbuko puslapio nuotr.

Be leidimų nugriauti keli paveldo objektams priskirti statiniai, neturint leidimų vykdyta rekonstrukcija, be leidimo išdygo ir naujas statinys. Meras jau rado būdą, kaip viską įsiteisinti.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ Kauno miesto savivaldybės taryboje nariams, susipažinus su minėtu straipsniu, kilo daug rimtų abejonių.

,,Susipažinus su Delfi pateikta informacija kyla pagrįstų klausimų ar Kačiūniškės dvaro rekonstrukcijos darbai buvo atlikti laikantis teisės aktų reikalavimų, ar Kultūros paveldo departamentas principingai vertino dvaro rekonstrukcijos darbus, kurie buvo atliekami be leidimų, kodėl iki šiol neišieškota paveldo objektams padaryta žala.

Ypatingą nerimą kelia straipsnyje pateikta informacija apie Kauno mero V.Matijošaičio ryšius su buvusiu politiniu bendražygiu dabartiniu Kultūros ministru Simonu Kairiu ir kaip jie susiję atliekant Kačiūniškės dvaro rekonstrukcijos darbus. Todėl norime žinoti ar viskas vyko skaidriai. Tikimės, meras atvirai ir nuoširdžiai atsakys kauniečiams į kylančius klausimus, neprisidengdamas viešųjų ryšių atstovais,“ – pabrėžė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnė Edita Gudišauskienė.

,,Žinome, kad meras Kaune tvarkosi efektyviai ir ūkiškai. Tačiau ar tokiu įžūliu būdu galima susitvarkyti Kačiūniškės dvarą. Šiuo metu vyksta Kauno Rotušės pastato rekonstrukcijos darbai, todėl po straipsnyje pateiktos informacijos vis dar nesinori tikėti, ar nebus panašiai pasielgta ir su Rotuše,“ – sakė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Vygantas Gudėnas.

Demokratų frakcija ,,Vardan Lietuvos“ Kauno miesto savivaldybės taryboje atsižvelgdama į Delfi straipsnyje pateiktą informaciją, kreipėsi į LR Seimo Antikorupcijos komisiją ir prašo šią informaciją išnagrinėti, komisijos kompetencijų ribose išsiaiškinti ar straipsnyje minėtose veiklose nėra galimai neskaidrios ar korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių. Frakcija atkreipė dėmesį, kad Kultūros viceministras Rimantas Mikaitis yra atsakingas už kultūros paveldo apsaugą ir globą. Todėl papildomai prašo įvertinti ir šią informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min