Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VEKS paskelbė verdiktą

Viena didžiausių VEKS netekčių – projektas „Menas netikėtose erdvėse“.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Viena didžiausių VEKS netekčių – projektas „Menas netikėtose erdvėse“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Antradienį į posėdį susirinkusi įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) valdyba, pasak jos pirmininko, pagaliau sudėjo visus taškus projekto renginių programoje.

„Turime sąrašą, kurio renginiai abejonių nekelia ir turi finansavimo šaltinius, kitame sąraše maždaug apie 3,5 mln. Lt vertės renginiai, kurių tikrai nefinansuosime, ir paskutinis sąrašas, kuriame 11 projektų, kuriuos dar tikimės išgelbėti“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas ir VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius.

Finansavimo tikrai nebegaus 14 renginių, tarp jų projektai „Europos šokių mokykla“, „Senjorų gegužinės“, „Antrasis kvėpavimas“, „Kempingas“, subkultūrų festivalis, medijos projektas „Kitas žmogus, kitas filmas“.

„Deja, nelygioje kovoje numirė ir „Folkšokas“, nesugebėjome išsaugoti „Meno netradicinėse erdvėse“. Pastarajam buvo prašyta labai didelė suma, apie 700 tūkst. Lt, jos gauti negalėjome“, – sakė G.Babravičius. Pasak jo, tikimybė, kad šie sprendimai būtų pakeisti, yra labai nedidelė.

Vis dar neaiškus net 11-os nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginių likimas. „Du renginiai yra itin svarbūs – „Neformalus Europos teatro susitikimas“ ir „Europos salės projektai“, organizuojami su japonais. Kadangi japonai prisideda prie finansavimo, būtų nepateisinama, jei projektui nerastume lėšų“, – kalbėjo G.Babravičius.

Jo tvirtinimu, yra keletas variantų, iš kur būtų įmanoma rasti papildomų pinigų, juolab kad Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimu Kultūros ministerija ir Vilniaus savivaldybė yra įpareigotos ieškoti papildomo finansavimo. „Bus perskirstomas savivaldybės biudžetas, galima bus peržiūrėti prioritetus, ieškosime sprendimų, tai darys ir ministerija. Tikimybė dėl privačių rėmėjų mažėja su kiekviena valanda, nes bendra situacija šalyje keičiasi ne į gera“, – pripažino VEKS valdybos pirmininkas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min