Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 3d. 12:03

VEKS žada renginių lietų

VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas

Trečiadienį savo 5 mėnesių veiklą pristatę įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) atstovai džiaugėsi, kad renginių programa įgyvendinama sklandžiai, ir vasarą žadėjo dar daugiau renginių. Tiesa, jie pripažino, kad informacija apie renginius dėl lėšų stygiaus ne visuomet pasiekia plačiąją auditoriją.

Anot VEKS valdybos pirmininko ir Vilniaus miesto mero pavaduotojo Gintauto Babravičiaus, šiemet įvyko jau apie 250 iš planuojamų 700 renginių. Juose apsilankė apie 0,5 mln. žiūrovų.

„Džiaugiamės, kad per šį laikotarpį apie VEKS dominavo pozityvi informacija, man teko apsilankyti Lince, jie skiria daugiau lėšų kultūros infrastruktūrai, muziejams atnaujinti, mažiau programai, o mes daugiau investuojame į programą. Noriu pasidžiaugti, kad mūsų projektas vystosi ir vyksta, tikiuosi, jis sėkmingai ir pasibaigs“, – skambių žodžių negailėjo G.Babravičius.

Skolos neapleidžia

Mero pavaduotojas G.Babravičius, paklaustas apie VEKS programos vykdytojų turimas skolas ragino pažvelgti, kaip kaip sunkiai laikosi Vilniaus miesto savivaldybė ar Kultūros ministerija. „Skolos gražinamos po truputį, liko apie 1,5 mln. Lt, grafiko sukandus dantis yra laikomasi, nepaisant naujų projektų. Galima buvo ryžtingiau atsisakyti programos, bet tikslas buvo išsaugoti maksimalią apimtį. Vien Vilniaus savivaldybė metų pradžioje turėjo 750 mln. Lt įsiskolinimų“, – aiškino jis. Prisimintas ir Gugenheimo muziejaus klausimas. Anot G.Babravičiaus, Gugenheimo galimybių studijos yra senas sutartinis įsipareigojimas. „Projekto vystymui yra gautos tikslinės lėšos iš Vyriausybės. Jis reikalingas tam, kad būtų skatinamas miesto konkurencingumas. Gugenheimas nėra niekuo prastesnis projektas už kitus“, – tvirtino VEKS valdybos pirmininkas.

Laukia užsienio žurnalistų

Kaip tvirtino VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, pavasarinio ir žiemos laikotarpiai nėra tas laikas, kai gali vykti daug renginių, tad viskos įdomybės Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams dar prieš akis. „Pastebime, kad lankytojų yra daug, vadinasi, programa aktuali ir patraukli. Daugėja užklausimų apie mūsų renginius iš užsienio šalių, taip pat Vilniuje vyksta įvairūs susitikimai, po kurių likę geri įspūdžiai pasiliks ne vieniems metams“, – sakė jis. R.Kvietkauskas tikino, kad į Vilnių kas savaitę atvyksta žurnalistų, tad Vilniaus įvykiai vis nušviečiami pasaulio spaudoje.

„Tikimės, kad didėjant renginių aktyvumui, didės ir užsienio žiniasklaidos susidomėjimas, augs atvykstančių žurnalistų skaičius. Tad kultūros sostinės indėlis yra indėlis į šalies ir Vilniaus žinomumą“, – tvirtino R.Kvietkauskas.

Renginių lietus

Vasaros renginių programą prsitatė VEKS programų direktorė Sandra Adomavičiūtė. Anot jos, šiuo metu laiku įvyks apie 200 renginių. „Apsibrėžėme kertinius renginius, banginius, ant kurių  pastatėme programą. Taip pat norėjosi tam tikro mėnesio – akcento, per kurį tikėjomės į renginius kviesti ne tik Lietuvos žmonės bet ir svečius iš viso pasaulio“, – sakė S.Adomavičiūtė. Tuo mėnesiu buvo pasirinktas birželis, kad „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ renginiai nesikirstų su tūkstantmečio minėjimu liepą.

Pagrindiniai birželio renginiai - pirmasis Vilniaus operų festivalis, išsami M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų kūrybos paroda, „Tebūnie naktis“, kai virš 50 kultūrinių renginių įvyks naktį. Dar vienas svarbus renginys – „World Festival Choir“ G.Verdi „Requem“ atlikimas.

„Europos menų mokykla“

Atskirai buvo pristatytas projektas „Europos menų mokykla“ . „Tai 13 projektų ciklas, edukaciniai meno projektai – kūrybinės dirbtuvės, projektai skirti atskiriems menininkams arba atskiroms meno mokykloms. Projekto siekis – kad būtų užmėgzti ilgalaikiai santykiai, tarp jaunų menininkų ir aukštųjų mokyklų. Norime, kad atvyktų jauni meninikai, studentai, o Vilnius jiems atsivertų kaip erdvė kūrybai. Prašome jų sukurti savo srities meno kūrinį ir palikti jį sostinei ir gyventojams“ , – aiškino VEKS projektų ciklo „Europos menų mokykla“ vadovė Ieva Skaržinskaitė.

Pagrindinis projekto tikslas – meninėse dirbtuvėse gimusius kūrinius, pristatyti visuomenei.

Lietuvos kultūros sostinė

Nuošalyje neliks ir Plungė, šiemet buvusi išrinkta Lietuvos kultūros sostine. Čia programos atidarymo šventė planuojama birželio 15-21 dienomis.

Išsamią renginių programą rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min