Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėliavų neišsikėlę kauniečiai buvo perspėti

Lietuvos vėliavos
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Lietuvos vėliavos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos pareigūnai antradienį žodžiu perspėjo vėliavų Lietuvos valstybės atkūrimo dieną neiškėlusius kauniečius.

Tarnybos darbuotojai paaiškino, kad kitą kartą bus surašomi administracinės teisės pažeidimo protokolai, kurie bus perduodami į teismą, kuris jau skirs pinigines baudas už įstatymo pažeidimus.

Pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo įstatymą Lietuvos valstybės vėliava ant valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, gyvenamųjų namų turi būti iškelta nuo 7 iki 22 val. valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną; Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus: įspėjimas arba bauda įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo 10 iki 30 litų (pažeidus antrą kartą-nuo 30 iki 60 litų), o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo 30 iki 60 litų (pažeidus antrą kartą-nuo 60 iki 120 litų).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min