Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 14:27

Verkių miškais vaikšto ne tik lapės – užfiksuotas savadarbiu keturračiu važinėjantis gamtos niokotojas

Keturratininkas Verkių regioniniame parke
Vaizdas iš Verkių regioniniame parke filmuotos medžiagos / Keturratininkas Verkių regioniniame parke

Artimiausiu metu vyras, po Verkių miškus važinėjęs savadarbiu keturračiu, gali sulaukti policijos pareigūnų viešnagės. Į policiją kreipėsi Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcija, kadangi gyvūnams stebėti skirtos kameros užfiksavo šį keturratininką, važinėjantį parku ir niokojantį pievas, miško paklotę.

„Konkursas! Kuris paveikslėlis netinka? Kūrybingiausio atsakymo autorius laimės Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos prizų!“ – tokį, atrodytų, džiugų įrašą feisbuke paskelbė šių regioninių parkų direkcija.

Tačiau keturių nuotraukų koliaže džiugesio mažai – trijose užfiksuoti tikrieji miško gyventojai barsukas, šernas, lapė, o ketvirtoje puikuojasi keturratininkas. Kaip suskubo pastebėti komentatoriai, kaip tik jam ir ne vieta parke.

Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcijos vadovė Jolanta Radžiūnienė 15min sakė, kad šis keturratininkas važinėjasi ten, kur nori. Įtariama, kad vyras gyvena kažkur netoliese, o jo transporto priemonė – paties pasigaminta.

„Žmonės skundžiasi, kad jis nešasi pėsčiųjų takais, važinėja mūsų pievomis, daro naujus kelius, išvažinėja miško paklotę. Truputį išdykauja... Tai užfiksuota Verkiuose netoli Staviškių piliakalnio. Ir per piliakalnį važinėja, gal jam kaifas įvažiuoti į aukštą kalną, juk neįdomu tiesiog važiuoti. Kur jau išmalta, išmala dar labiau. Ir laikas toks nedėkingas dabar, nes labai lijo, visur šlapia, ypatingai pievos pažliugusios. Tai vos stipriau pagazuoja, tuoj pat vėžės lieka. Tada atrodo, kad tai lyg kelias naujas padarytas, kuris pasirodo tinkamas ir važinėtojams, ir šiukšlintojams. O mums šienauti paskui blogai, vaizdo nėra, išmala“, – sakė J.Radžiūnienė.

Verkių regioninio parko nuotr./Lapės ir keturratininkas
Verkių regioninio parko nuotr./Lapės ir keturratininkas

Direktorės teigimu, gyvūnams stebėti skirtos vaizdo kameros labai gerai įamžino šį keturratininką, tad jo atvaizdą gaus policija. Tikima, kad atpažinti žmogų nebus didelių sunkumų, todėl jis jau artimiausiu metu gali tikėtis nekviestų svečių.

„Gal tiesiog priminimų, kad taip nedaroma, pakaks“, – vylėsi J.Radžiūnienė.

Keturratininkai, automobilių vairuotojai, nepaisantys įspėjimų neniokoti gamtos Vilniuje esančiuose Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose, nėra retenybė. Sausio vidury 15min rašė, kad senų automobilių renginio „Rat Race“ trasa driekėsi per Veržuvos hidrografinį draustinį, nors tam nebuvo išduotas leidimas. Į tai sureagavusi Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcija kelią uždengė akmenimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min