Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidas Šlekaitis grąžinamas į darbą, dabartinis Darbo biržos vadovas bus atleistas

Vilniaus darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus darbo birža
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisminius ginčus laimėjęs buvęs Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis bus grąžintas į ankstesnes pareigas, o dabar jas einantis Mindaugas Petras Balašaitis – atleistas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė BNS pranešė, kad su M.P.Balašaičiu yra aptartos kelios galimybės toliau dirbti socialinės apsaugos sistemoje, prisidedant prie pradėtos pertvarkos Lietuvos darbo biržoje realizavimo.

„Šiuo metu kol kas negalime suteikti daugiau informacijos. Jos daugiau turėtų būti kitą savaitę“, – sakė L.Bušinskaitė.

Anot jos, šiuo metu yra sudaryta komisija, kuri rūpinasi reikalų priėmimu ir perdavimu, ir tai yra įprasta valstybės tarnyboje skiriant ar atleidžiant aukštas pareigas užimančius asmenis.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pozicija šiuo klausimu yra vienareikšmiška – teismų sprendimai turi būti vykdomi. Juos privalu vykdyti net jei su jais nesutinkama, žinoma, prieš tai išnaudojus visas galimybes teisingumui užtikrinti. Ministerija pasinaudojo visomis galimybėmis, kurias numato šiuo metu galiojantys įstatymai“, – sakė L.Bušinskaitė.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas praėjusią savaitę nepatenkino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prašymo atnaujinti ginčo nagrinėjimą dėl V.Šlekaičio grąžinimo į buvusias pareigas. Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Šis teismas rugsėjo pradžioje nusprendė, kad buvęs Darbo biržos direktorius V.Šlekaitis iš pareigų atleistas nepagrįstai. Galutinę ir neskundžiamą nutartį priėmęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas taip pat konstatavo, kad tuometis socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys nepagrįstai skyrė V.Šlekaičiui tarnybinę nuobaudą – papeikimą.

Nuo 1992 metų Darbo biržai vadovavęs V.Šlekaitis buvo atleistas 2009-ųjų kovą R.Dagio įsakymu. Dokumente teigiama, kad direktorius nerūpestingai ir aplaidžiai atliko savo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, neužtikrino, kad būtų laikomasi įstatymų.

Prieš tai V.Šlekaičiui buvo skirtos kelios tarnybinės nuobaudos. Pirmas papeikimas už tai, kad neužtikrino, jog lėšos iš Užimtumo fondo būtų naudojamos pagal paskirtį. Po poros savaičių R.Dagys skyrė V.Šlekaičiui dar vieną tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą už tai, kad įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas ir dėl to Darbo biržai sumažinta Bendrijos struktūrinė parama.

Šių metų birželį Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Darbo biržos direktoriaus V.Šlekaičio veiklos. Jį tęsti pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Dabartinė Darbo biržos vadovybė skaičiuoja, kad V.Šlekaitis galėjo padaryti apie 1,6 mln. litų žalos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min