Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 13d. 13:30 , Atnaujinta: 2015 kovo 13d. 14:01

Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į prokuratūrą dėl dviejų jai įtartinų viešųjų pirkimų

Saulius Skvernelis, Evaldas Serbenta ir Tomas Beržinskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Saulius Skvernelis, Evaldas Serbenta ir Tomas Beržinskas

Vidaus reikalų ministerija (VRM) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dviejų per pastaruosius penkerius metus vykusių viešųjų pirkimų

Tai penktadienį žurnalistams ministerijoje pranešė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, pristatydamas informacinių technologijų (IT) srities viešųjų pirkimų ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose analizę, priimtus sprendimus ir siūlomus pakeitimus.

„Dėl tų dviejų viešųjų pirkimų nerealūs pasirodė įgyvendinimo pateikimo terminai. Mes kreipėmės į Generalinę prokuratūrą, kad įvertintų ir priimtų sprendimus dėl galbūt neskaidrių viešųjų pirkimų“, –  sakė ministras.

Vienas iš viešųjų pirkimų vyko 2011 metais, jo vertė siekė 238 tūkst. litų. Kitas – 2013 metais vykęs pirkimas buvo vertas 488 tūkst. litų. Abiem pirkimais įsigyta tam tikra skaitmeninio radijo ryšio įranga.

Peržiūrėjo 18 pirkimų

Pristatydamas IT srities viešųjų pirkimų ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose analizę, VRM vyresnysis patarėjas Evaldas Serbenta sakė, kad iš viso buvo peržiūrėti 18 viešųjų pirkimų, jų visų laimėtojas atrinktas pagal mažiausios kainos kriterijų.

„Iš 18 šių pirkimų 12-oje pirkimų dalyvavo tiesiog vienas dalyvis“, – kalbėjo E.Serbenta.

Kai kurios sutartys buvo įgyvendinamos „vos ne tą pačią dieną“ arba per kelias dienas, nors perkama įranga buvo specifinė ir turėjo būti užsakoma, – E.Serbenta.

Jo teigimu, didžiausias veiksnys, kuris gali kelti įtarimų dėl neskaidrumo, yra sutartinių įsipareigojimų terminų laikymąsis. Esą kai kurios sutartys buvo įgyvendinamos „vos ne tą pačią dieną“ arba per kelias dienas, nors perkama įranga buvo specifinė ir turėjo būti užsakoma.

Ministerijos tyrimo išvadose atkreipiamas dėmesys, kad kai kuriuose viešuosiuose pirkimuose pirkimo objektas turėjo arba galėjo būti skaidomas. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad vieno pirkimo reikalavimuose nurodytas konkretus perkamas įrenginio modelis.

Be to, keliuose konkursuose perdavimo aktais esą perduota tai, kas neatsispindi sutarties reikalavimuose. Taip pat nurodoma, kad keturiuose iš penkių investicinių pirkimų nurodytas suderinamumas tik su viena įmone.

Įtarimai – ir VRM, ir „tvarkiečiams“

Generalinė prokuratūra su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pernai spalį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų VRM ir jai pavaldžiose įstaigose, įtarimai pateikti keliems ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovams, verslininkams. Tarp įtariamųjų yra ir Informatikos ir ryšių departamento prie VRM direktoriaus pavaduotojas Jonas Ūsas, jis šiuo metu nušalintas nuo pareigų.

VRM ketvirtadienį paskelbė konkursą į Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min