Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 25d. 11:48

Vidaus reikalų ministerija nebenori rinktis iš vieno kandidato

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo skaidrinti konkursus į valstybės tarnybą – daryti vaizdo įrašus, tam tikrais atvejais, kai dalyvauja vienas asmuo, skelbti naują konkursą, nustatyti laiką, per kiek laiko privalu surengti atranką į laisvą vietą.

„Norime, kad kuo daugiau pretendentų dalyvautų konkursuose, kad laimėtų ne kažkieno „palaiminti“ ar parinkti, o realiai patys geriausi kandidatai“, – pranešime spaudai teigė ministras Saulius Skvernelis.

Pagal projektą, siūloma, jog tais atvejais, kai konkurse į įstaigos vadovo ar jo pavaduotojo, taip pat ministerijos, teismo ar prokuratūros kanclerio, administracijos ar sekretoriato vadovo bei jo pavaduotojo, įstaigos administracijos padalinio vadovo ar jo pavaduotojo pareigas pretenduoja tik vienas asmuo, konkursas turi būti skelbiamas iš naujo.

Kitais atvejais, jei yra tik vienas kandidatas, sprendimą skelbti pakartotiną konkursą galėtų priimti įgaliotas jį rengiančios institucijos asmuo.

„Iki šiol dažni atvejai, kai jos būna „tuščios“ mėnesiais ar net metais: dairantis „tinkamo“ kandidato ar saugant vietą kaip „atsarginį variantą“ asmeniui, kuris laikinai eina kitas pareigas“,– S.Skvernelis.

Dar viena naujovė – prievolė konkursą į laisvas įstaigos vadovo pareigas paskelbti praėjus ne daugiau kaip 3 mėnesiams nuo dienos, kai tos pareigos atsilaisvina.

Ministro žodžiais, iki šiol dažni atvejai, kai jos būna „tuščios“ mėnesiais ar net metais: dairantis „tinkamo“ kandidato ar saugant vietą kaip „atsarginį variantą“ asmeniui, kuris laikinai eina kitas pareigas.

Be to, pagal projektą, organizuojant konkursą į įstaigos prie ministerijos vadovo bei ministerijos kanclerio pareigas atrankos komisija būtų sudaryta tarpžinybiniu principu, tai yra į ją būtų įtraukti ne tik įstaigos, kuri rengia konkursą, darbuotojai, tačiau ir premjero bei Valstybės tarnybos departamento įgalioti atstovai.

„Dar siūlome sudaryti galimybę į komisiją įtraukti ir atitinkamų nevyriausybinių organizacijų atstovus“, – teigia VRM vadovas.

Dar vienas pasiūlymas – kad konkursuose į įstaigų prie ministerijų vadovus bei ministerijos kanclerius būtų daromas ne tik garso, kaip dabar, bet ir vaizdo įrašas.

Parengti teisės aktų projektai pateikti derinti Finansų ministerijai, Valstybės tarnybos departamentui ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min