2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 05 07

Vidaus reikalų ministerija siūlo paprastinti leidimo ginklams išdavimo tvarką – leisti prašymus teikti elektroniniu būdu

Antradienį Vidaus reikalų ministerija (VRM) Seimui pristatė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimus, numatančius galimybę prašymą dėl leidimo įsigyti, laikyti ar nešiotis ginklą pateikti elektroniniu būdu.
Medžiotojas
Medžiotojas / 123RF nuotr.

Numatoma, kad po to, kai bus priimti pakeitimai, prašymus dėl leidimų bei ginklų identifikacinius duomenis fiziniai ir juridiniai asmenys galės pateikti naudodamiesi policijos elektroninių paslaugų sistema.

„Priėmus įstatymą kelias, kurį turės nueiti asmuo, pageidaujantis gauti leidimą ginklui, taps trumpesnis ir paprastesnis, žmonėms rečiau reikės vykti į policijos įstaigas. Tai nesusilpnins pačios ginklų apyvartos kontrolės – leidimai bus išduodami tomis pačiomis sąlygomis, tai yra, asmenys turės atitikti įstatymo nustatytas sąlygas bei sveikatai keliamus reikalavimus“, – pažymi vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. 

Alternatyvią galimybę pateikti prašymus elektroniniu būdu turės tik tie asmenys, kurie sutiks identifikuoti savo tapatybę per Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo sistemą (VAIISIS) arba bus sudarę sutartį dėl elektroninės bankininkystės su banku, patvirtinančiu asmens tapatybę. Pageidaujantys policijai pateikti prašymus įprastu būdu, tą galės padaryti šiuo metu galiojančiomis sąlygomis. 

VRM pateiktais įstatymo pakeitimais taip pat siekiama supaprastinti įsigytų šaunamųjų ginklų registravimo procedūras. Įstatymo projekte nustatyta, kad ginklais prekiaujantys subjektai ginklo pardavimo dieną apie jo pardavimą turės elektroninėmis priemonėmis informuoti policijos įstaigas, kurios tvarko civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą, o asmeniui, įsigijusiam ginklą – išduoti ginklo pažymėjimą. Taigi įsigytas ginklas bus įregistruojamas Ginklų registre pagal ginklų parduotuvės pateiktą informaciją, o asmeniui, pageidaujančiam užregistruoti ginklą, nereikės antrą kartą vykti į policijos įstaigą dėl ginklo registravimo. Ginklais prekiaujantiems subjektams taip pat siūloma sudaryti galimybę informaciją apie įvežtus, išvežtus ginklus pateikti elektroninėmis priemonėmis, taip taupant jų laiką ir išlaidas. 

Įstatymo projekte taip pat numatoma atsisakyti leidimų įsigyti ginklus išdavimo Lietuvos Respublikos nuolatiniams gyventojams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims. Teisę įsigyti ginklus suteiktų terminuotas (5 metus galiojantis) leidimas laikyti ginklus, kuriame policijos įstaigos, atlikusios atitinkamus asmens patikrinimus, įrašys, kokių rūšių ginklus leidžiama įsigyti asmeniui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min