Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 08

„Vienalietuvininkų“ balsų dėl pensijų mažinimo tikėjosi ir valdantieji, ir opozicija

Seimui nepavykus priimti įstatymo projekto dėl pensijų ir kitų socialinių išmokų mažinimo, paaiškėjo, kad frakcijos „Viena Lietuva“ balsų dėl šio projekto tikėjosi ir valdantieji, ir opozicija.
Rokas Žilinskas
Rokas Žilinskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį po žlugusio balsavimo žurnalistams sakė, kad „vienalietuvininkai“ buvo pažadėję palaikyti laikinojo įstatymo projektą dėl socialinių išmokų mažinimo.

„Kadangi šie klausimai buvo numatyti rytiniame posėdyje, bet opozicija padarė pertrauką iki vakarinio posėdžio, o vieni koalicijos partneriai vakare turėjo renginį. Taip išėjo, kad be jų mes priimti jokio įstatymo negalime. Nieko tragiško neatsitiko, rytoj 12 val. grįšime“, - po balsavimo kalbėjo I.Degutienė.

Anot jos, prieš balsavimą „vienalietuvininkai“ užtikrino Permainų koaliciją, kad „yra tvirtai nusiteikę būti koalicijoje ir priimti sprendimus balsuojant“.

I.Degutienė vylėsi, kad trečiadienį per balsavimą jie tai parodys.

Tačiau frakcijos „Viena Lietuva“ narys Rokas Žilinskas teigė pirmą kartą girdįs apie kokį nors renginį.

„Visi mes drauge ar atskirai atidžiai stebėjome posėdžio transliaciją. Apie jokį renginį nesu girdėjęs. Mes norime parodyti, kad koalicijos vadovai klysta, griauti jos tikrai nesiekiame“, - sakė jis.

Anot R.Žilinsko, frakcijų narių nedalyvavimas balsuojant dėl pensijų mažinimo buvo sąmoningas sprendimas.

Tuo metu Socialdemokratų partijos frakcijos pirmininkas Algirdas Butkevičius pranešė, jog dar praėjusią savaitę „Viena Lietuva“ opozicijai buvo pažadėjusi, kad priimant minėtą įstatymą nedalyvaus. Tiesa, socialdemokratas prisipažino nelabai tikėjęs šiuo „vienalietuvininkų“ pažadu.

„Mūsų manymu, šis įstatymas labai žalingas, nes žmonės, kurie dirbo ilgus metus, dirbdavo už mažus atlyginimus, ir gauna taip nedideles pensijas, o jos dar būtų mažinamos, tai būtų neteisinga, tai pažeistų socialinio teisingumo principą ir neigiamai atsilieptų vidaus vartojimui“, - tvirtino A.Butkevičius.

Paklaustas, kaip jo frakcija elgsis trečiadienį, R.Žilinskas sakė, kad „žiūrėsime, kaip susidėstys jėgos“.

Seimui antradienį nepavyko sumažinti beveik visų pensijų ir įvairių socialinių išmokų, įskaitant ir bedarbio pašalpą.

Opozicijai pavyko blokuoti balsavimą - užsiregistravo tik 66 Seimo nariai, o norint įstatymą priimti balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių - 71.

Balsavimą ignoravo visi socialdemokratai, „darbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai, o balsavo konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir dalis „prisikėlėlių“.

Apkarpytas išmokas siūloma mokėti dvejus metus - nuo 2010-ųjų sausio iki 2011 metų pabaigos.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius