Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 06 12

Vienkiemių senukams – nemokami telefonai

Dviem tūkstančiams atokių vienkiemių gyventojų dovanojami mobilieji telefonai. Telefonizacija pradėta nuo Panevėžio apskrities.
Mobilusis telefonas
Mobilusis telefonas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Devintą dešimtį jau kadaise perkopusios Panevėžio rajono senučiukės užvakar iš paties policijos generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Skvernelio rankų gavo po mobilųjį telefoną. Nuo šiol telefonizuotų senukų, gyvenančių atokiuose vienkiemiuose, Panevėžio apskrityje pagausėjo 249-iais. Visoje Lietuvoje numatoma telefonais aprūpinti 2 tūkst. vienkiemių gyventojų.

Telefoną gavusi 87 metų Alfonsa Skodienė, gyvenanti ant Panevėžio ir Anykščių rajonų ribos, guodėsi nuolat esanti terorizuojama įvairiausių socialiniais darbuotojais apsimetančių perėjūnų. Ji sakė: „Į mano namus ateina jauni žmonės ir sako, kad man bus padidinta pensija, todėl turiu jiems duoti 50 litų, reikalingų dokumentams tvarkyti. Kiti atvykėliai aiškina, kad reikia naujų žemės dokumentų, už kuriuos irgi turiu susimokėti."

Nuovokioji senolė teigė dar nė karto nedavusi tokiam apgavikui pinigų, žadėdavusi iškviesti policiją. Tačiau tai buvę tik gąsdinimai, nes A.Skodienė iki šiol neturėjo telefono. Gavusi jį iš policijos, džiaugėsi, mokėsi dovana naudotis, mygtukus spaudė nelyginant vaikas. „Nuo šiol jausiuosi visai kitaip – ir saugesnė, ir šiuolaikiškesnė", – juokavo garbaus amžiaus moteris. Jai pritarė ir dar keliolika bendraamžių, pakviestų atsiimti dovanojamų telefonų. Visi jie pasakojo apie tai, kaip senam žmogui baugu gyventi atokioje sodyboje.

S.Skvernelis neslėpė, kad įsisiautus krizei padaugėjo pranešimų apie atokių vienkiemių gyventojų užpuldinėjimus. Anot jo, būta atvejų, kai pagalbos prisišaukti nepajėgę senoliai buvo nužudyti dėl 10 litų ar lašinių gabalėlio. „Nuo 2007-ųjų policija, bendradarbiaudama su savivaldybėmis, atokių vietovių gyventojams yra išdalijusi daugiau kaip 600 vadinamųjų vieno mygtuko įrenginių pagalbai prisišaukti. Deja, prasidėjus sunkmečiui pritrūko pinigų šiems įrenginiams pirkti. Laimei, atsirado privataus verslo atstovų, pasirengusių žmones aprūpinti mobiliaisiais telefonais", – teigė S.Skvernelis.

Telefonų, kurie dalijami atokių vietovių gyventojams, valdymas itin paprastas, tad prisišaukti policiją senoliams nebus sunku. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius