Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietnamietė dėl vaiko susigrūmė su lietuviu

Psichologinių problemų turintys vaikai gali nebesulaukti pagalbos telefonu ar internetu.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vaikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje gyvenanti vietnamietė Nguyen Huong vyro Jono Norvilo draudimą matytis su 14 mėnesių dukterimi išsprendė savaip – sužinojusi, kokiame darželyje ji slapstoma, vakar pasiėmė ir išsivežė, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Su bendraamžiu J.Norvilu skyryboms besiruošianti 33 metų Nguyen Huong labiausiai nerimavo, kad atvykus pasiimti dukters vaikų lopšelio-darželio „Alksniukas” darbuotojai paskambins tėvui ir jis tam sutrukdys. Norėdama įrodyti, kad yra mergaitės motina, Nguyen Huong pasirūpino sutuoktuvių, vaiko gimimo liudijimų kopijomis, nes šie dokumentai yra pas vyrą, rašoma „Lietuvos ryte“.

Lietuviškai nekalbanti ir tik anglų kalba bendrauti galinti vietnamietė iš pradžių su vertėja apsilankė Klaipėdos savivaldybėje ir mėgino aiškintis, ar ji turi teisę paimti dukterį iš vaikų lopšelio.

Savivaldybės juridinio skyriaus darbuotojai Nguyen Huong išaiškino, kad neišsiskyrę sutuoktiniai, kuriems teismų sprendimais nėra apribotos tėvų teisės, į vaiką turi lygias teises.

Neslėpdama nuostabos dėl tokios skubos, „Alksniuko” direktorė Tatjana Žukauskienė leido Nguyen Huong pasiimti dukrelę.

Supratusi, kad mergaitė į darželį artimiausiu metu nebebus atvežta, direktorė motinos prašė pasirašyti kažkokį dokumentą.

Vietnamietė įtarė, jog taip norima užvilkinti laiką, kad spėtų atvažiuoti jos vyras, kuriam grupės auklėtoja puolė skambinti.

Todėl motina su vaiku ant rankų laukiančios mašinos link bėgte bėgo.

„Laukiau motinos vizito ir apie tai, kad privalėsiu jai atiduoti dukterį, buvau įspėjusi J.Norvilą”, – sakė lopšelio-darželio vadovė.

Pasirodo, prieš mėnesį į „Alksniuką” slapta pradėjęs vesti mergaitę jos tėvas buvo prigrasinęs neatiduoto vaiko motinai, jeigu ji pasirodytų.

Universitete pedagogo išsilavinimą įgijusi mergina prieš 5 metus susižavėjo sutiktu lietuviu, kuris į Vietnamą buvo atvykęs kaip turistas.

Vėliau pora ilgą laiką bendravo internetu. Prieš dvejus metus J.Norvilas vietnamietę atsivežė į Klaipėdą, ją vedė, savo bendrovėje „J78” įdarbino direktoriaus pavaduotoja tarptautiniams ryšiams.

Kai porai gimė duktė, iš pradžių ją augino kartu. Vėliau J.Norvilas žmoną vis dažniau palikdavo vieną su vaiku ir pradingdavo net savaitei.

Socialinės išmokos už vaiką lietuviškai nemokanti moteris negauna, gyvena tik iš vyro duodamų pinigų. Kartais jis jai palikdavo vos 200 litų savaitei.

Galų gale prieš du mėnesius J.Norvilas dukterį išvežė į Kretingalę pas savo tėvus. Motina dukterį galėjo pamatyti tik ten. pasimatymai su vaiku vis retėjo.

Vietnamietė tvarkosi skyrybų dokumentus ir laukia teismo proceso, kuris turėtų nustatyti mergaitės gyvenamąją vietą.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min