Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj miestelio parko – „kvepianti“ dovanėlė

Ramučių bendruomenės nariai (iš kairės) P.Stankevičius, J.Franka ir Valdas Sakalauskas įsitikinę, kad planuojamas Ramučių vandentvarkos projektas yra nenaudingas ekonomiškai, be to, pavojingas aplinkai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ramučių bendruomenės nariai (iš kairės) P.Stankevičius, J.Franka ir Valdas Sakalauskas įsitikinę, kad planuojamas Ramučių vandentvarkos projektas yra nenaudingas ekonomiškai, be to, pavojingas aplinkai
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ramučių gyventojai šiuo metu jaučiasi skaudžiai apgauti. Kauno rajone esančios gyvenvietės parke, kuris yra vienintelė rekreacinė zona Ramučiuose, ketinama statyti pagrindinę fekalijų perpompavimo stotį.

Apie tokius Kauno rajono valdžios planus gyventojai sužinojo atsitiktinai, nors kai kurie projekte numatyti darbai Ramučiuose prasidės jau kitą mėnesį.

„Jų pozicija aiški: pasakyti viena susitikimuose, o padaryti taip, kaip jiems patogiau. Tačiau visas fekalijas suleisti į žemiausią gyvenvietės vietą, kuri yra parke, o paskui, nutiesiant naujus nuotėkų vamzdynus, kelti į aukščiausią vietą ir transportuoti į Karmėlavą – nelogiškas dalykas“, – įsitikinęs vienas iš Ramučių bendruomenės atstovų, seniūnaitis Paulius Stankevičius.

Gyventojai tikisi, kad jiems pavyks sustabdyti Kauno rajono valdžios užmojus ir Karmėlavos-Ramučių gyvenviečių vandentvarkos projektas nepadarys žalos nei aplinkai, nei šioje rajono dalyje gyvenantiems žmonėms.

Tvenkinys ir parkas – mūsų gyvenvietės atgaiva. Iš ES lėšų galvojame tvarkyti šią vietą. Tačiau to nebus, jei parko teritorijoje pastatys fekalijų perpompavimo stotį. Sakė J.Franka.

Praėjusią savaitę Karmėlavos seniūnaičių sueiga parengė kreipimąsi į Kauno valdžią. Jame bendruomenė ne tik išdėstė argumentus, kodėl dabartiniai planai jiems neatrodo teisingi, bet ir pateikė alternatyvų variantą. Jis, Karmėlavos seniūnaičių teigimu, būtų naudingesnis tiek gyventojams, tiek projekto vykdytojams.

Ramučių atstovai įsitikinę, kad Kauno valdžia pro pirštus pažiūrėjo į galimas alternatyvas. Gyventojai nesupranta, kodėl nebuvo svarstyta galimybė panaudoti dar 1992 metais Ramučiuose baigtą nuotėkų kolektorių – vamzdynai eina per visą gyvenvietę, nuo buvusių Ramučių kolūkio šiltnamių iki kelio Jonava–Kaunas.

„Jie nenori tos linijos naudoti, tikriausiai todėl, kad nėra dokumentacijos. Bet ją galima inventorizuoti, nepriklausomiems ekspertams įvertinti vamzdynų būklę ir panaudoti numatomame vandenvalos projekte. Jei reikia, vamzdžius galima praplauti – šiais laikais tai nesudėtinga, o šuliniai yra, tereikia tik naudoti“, – sakė Centrinės gatvės Ramučiuose seniūnaitis Juozapas Franka.

Kaltina neūkiškumu

Bene didžiausią nerimą gyventojams kelia tai, jog centrinė perpumpavimo stotis nuotėkoms šalinti būtų įrengiama aukščiausioje Ramučių vietoje, Parko gatvėje. „Jei fekalijų kolektorius dėl kokių nors priežasčių sugestų, visas miestelis būtų užtvindytas fekalijomis“, – atkreipė dėmesį P.Stankevičius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Parkas, kuriame ketinama įrengti pagrindinę fekalijų perpompavimo stotį, mėgstamas visų 2000 vietos gyventojų.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Parkas, kuriame ketinama įrengti pagrindinę fekalijų perpompavimo stotį, mėgstamas visų vietos gyventojų.

Nelogišku gyventojų atstovai laiko ir sprendimą Ramučių nuotėkų tinklus nuvesti į Karmėlavos valymo įrenginius. „Galima būtų tinklus nuvesti ir prijungti prie Jonavos–Kauno kelio pašonėje esančio spaudiminės linijos kolektoriaus. Taip padarė Laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios įmonės“, – sakė J.Franka.

Gyventojų nerimą dėl gyvenvietės ateities kursto ir tai, jog apie Ramučiuose planuojamus darbus viešojoje erdvėje beveik nėra jokios informacijos. „Bandžiau ieškoti informacijos rajono savivaldybės interneto svetainėje. Neradau“, – sakė P.Stankevičius.

Tikina, kad viskas suderinta

Kauno rajono savivaldybės duomenimis, Ramučiuose numatoma išplėsti vandentiekio ir nuotekų tinklus 1,353 km ir 2,853 km. Pasak Kauno rajono savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo Egidijaus Katiliaus, techninis projektas jau parengtas, konkursas, kuriame paaiškėjo, kas atliks suplanuotus darbus, baigtas. „Tačiau kol neturime sutarčių su rangovu, negalime viešinti projekto“, – priežastį, kodėl gyventojai tegali tik spėlioti apie vandentvarkos projektą, nurodė valdininkas.

Kauno rajono valdininkas užtikrino, jog žmonių nuogąstavimai nepagrįsti. O projektas vykdomas tinkamai. „Siurblinė bus statoma laikantis visų reikalavimų – jos vieta suderinta su reikalingomis institucijomis, išlaikytos visos sanitarinės zonos“, – tikino E.Katilius. Pasak jo, pirmajame projekto etape nauji nuotėkų vamzdynai bus pakloti tik dviejose pagrindinėse gyvenvietės gatvėse, kurias numatyta rekonstruoti. Vėliau šie vamzdynai, anot E.Katiliaus, bus sujungti su senaisiais, naudojamais iki šiol.

„Ekologinės nelaimės baimintis taip pat nereikia: yra numatyti rezerviniai siurbliai – jei vienas sugestų, kitas įsijungtų. Be to, pati siurblinė yra uždaro tipo“, – tikino valdininkas.

Kauno rajono savivaldybės atstovų greičiausiai nesudomins ir Ramučių seniūnaičių siūlymas nuotėkų tinklus sukti ne link Karmėlavos. „Kolektorius prie kelio Jonava–Kaunas neturi šeimininko, netinkamos būklės, be to, nuo Ramučių iki jo norint nuvesti trasas reikėtų derintis su daugeliu sklypų šeimininkų. Dėl to projektas būtų žlugęs. Tai suprasdami projektuotojai numatė kitą variantą – padaryti naują trasą iki Karmėlavos kolektorių“, – argumentavo Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas. Planuojama, kad Ramučiuose vandentvarkos projekto pirmojo etapo darbai prasidės spalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min