Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 08:50

Vilniaus meras: A.Verygos sprendimas – nevykęs, į namus paleis šeimas su vaikais

Remigijus Šimašius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius

Po daug emocijų sukėlusio antradienį vykusio priverstinio į Lietuvą grįžusio asmenų karantinavimo, trečiadienį ryte Vilniaus miesto meras pasidalijo žinute, kurioje praneša, kad grįžusiems bus leista karantinuotis ir izoliuotis namuose, su šeimomis.

„Turime pripažinti, kad šis pirmadienį sveikatos apsaugos ministro paskubomis įdiegto visuotinio privalomo karantinavimo eksperimentas yra nevykęs. Mes jį įgyvendinome pagal visas Sveikatos apsaugos ministerijos sąlygas, tačiau jokie viešbučiai šeimoms neatstos namų, kur vaikams sudarytos tinkamos sąlygos augti“, – feisbuke rašė R.Šimašius.

Anot jo – taip pat ir jokie viešbučiai neatstos areštinių tiems, kas nemoka elgtis.

„Laimei, vakare gavome Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovo Giedriaus Surplio žinutę, pagal kurią suprantame pasikeitusią VESOC poziciją dėl privalomo karantinavimo – bus leidžiama karantinuotis namuose ar kitose pasirinktose ir tam tinkamose patalpose“, – rašė R.Šimašius.

Vilniaus meras teigia, kad sveikatos apsaugos ministro sprendime numatytas privalomas epidemiologo patvirtinimas galės įvykti paskui: „Tai atitinka Operacijų centro vadovo sveikatos apsaugos ministro sprendimą, ir bent kažkiek – sveiko proto ir visų žmonių interesus.“

R.Šimašius tvirtino antradienį vakare informavęs Saulių Skvernelį bei Aurelijų Verygą apie Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą. Anot jo, dar vakar iš šiltųjų kraštų grįžusio vėlyvo skrydžio vilniečių šeimos buvo paleistos karantinuotis joms priimtinose patalpose.

„Šeimos iš kitų miestų apgyvendintos saugiai ir bus paleistos šiandien“, – teigė jis.

R.Šimašius tai pat pranešė, kad karantinuotis pačios paleistos šeimos turi atitikti šias sąlygas:

  • turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą karantino vietą;
  • nurodyti jos adresą ir pasižadėti ten būti 14 dienų;
  • sutikti, kad savivaldybės atstovai, viešoji tvarka arba savanoriai bet kuriuo metu galės atvykti ir patikrinti jų buvimą (kol bus sukurtas technologinis sprendimas – programėlė);
  • neradus jų namuose, prisiimti atsakomybę dėl nuobaudų.

„Nuo šiandien ši tvarka galioja visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, jau karantinuotoms mūsų patalpose arba atvykstančioms į Vilniaus oro uostą. Jos bus paleidžiamos privalomam karantinui savo namuose ar kitose vietose, jei jos atitinka aukščiau surašytas sąlygas ir patvirtins tai raštiškai. Su jumis bus susisiekta artimiausiu metu, luktelkit. Taip pat tai galios atskirai grįžusiems nepilnamečiams vaikams“, – rašo R.Šimašius

15min jau skelbė, kad į Vilniaus oro uostą iš užsienio atskridę Lietuvos piliečiai buvo išvežti autobusais į viešbučius. Ten jie skundėsi negavę maisto ir jokios informacijos, taip pat, kad apgyvendinti po kelis viename numeryje, kad nepalikta vandens, maisto vegetarams.

Naktį iš antradienio į trečiadienį neapsieita be incidentų – „Railway Hotel“ karantinuotas asmuo peiliu padūrė kitą karantinuotą asmenį.

Į 15min redakciją skambinę skaitytojai piktinosi, kad yra priversti jau ne vieną valandą laukti viešbučio koridoriuje, kur pilna žmonių. Grįžusieji iš užsienio tikino, kad nesilaikoma jokių karantino sąlygų.

Komentarai: 86

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min