Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 02 24

Vilniaus savivaldybė žada rasti 3,5 mln. litų papildomai VEKS programai

Vilniaus savivaldybės vadovai žada skirti 3,5 mln. litų papildomai „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) programai – tai yra projektams, kuriems pagal šiuo metu numatytas lėšas trūksta 7 mln. litų.
VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas.
VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" ženklas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Vicemeras Gintautas Babravičius, pirmadienį paskirtas vienu iš naujos viešosios įstaigos VEKS valdybos narių, antradienį surengtoje spaudos konferencijoje tikino, kad savivaldybė prisidės prie VEKS skirdama 4 mln. litų programoms ir 5 mln. valdymui.

Pasak jo, apkarpant kai kurias įstaigos valdymo ar programų išlaidas žadama rasti pusę iš sumos (3,5 iš 7 mln. litų), reikalingos „antrajai programai“ – papildomiems projektams, kurių būtų atsisakyta šių lėšų neradus. Kultūros ministerija esą ieškotų kitų 3,5 mln. litų.

Savivaldybė biudžetą žada tvirtinti kovo 4-ą dieną, antradienį po pietų, pasak G.Babravičiaus, su nauju VšĮ vadovu ir dalimi ankstesnių vadovų ketinama aptarti, kaip galima perskirstyti išlaidas.

„Šiandien susitinkame su nauju vadovu ir revizuojame reikalingas išlaidas. Manau, kad nuo 1 mln. iki 1,5 mln. litų tikrai susitaupo. Tuos 4 mln., kurie buvo planuoti iš savivaldybės, galima peržiūrėti ir perskirstyti programas, kurios nepradėtos ir buvo planuotos kaip rezervinės –  vėl ten milijonas kitas lieka potencialiai, nes apie 2,5 mln. jau yra, kaip ir žinoma, o 1,5 mln. litų – rezervo. Į tuos septynis, sutaupiusi kitose sferose, savivaldybė gali apie pusę įnešti“, – aiškino G.Babravičius.

Pasak jo, apkarpant kai kurias įstaigos valdymo ar programų išlaidas, žadama rasti pusę iš sumos (3,5 iš 7 mln. litų), reikalingos „antrajai programai“ – papildomiems projektams, kurių būtų atsisakyta šių lėšų neradus. Kultūros ministerija esą ieškotų kitų 3,5 mln. litų.

Pasak jo, taip pat ketinama aktyviai ieškoti privačių rėmėjų.

„Savivaldybė, jei skirs savo dalį, susijusią su valdymu ir programomis, bendromis jėgomis ieškosime tų 7 mln. kartu su ministerija ir žymiai suaktyvinsime veiklą – ir Vyriausybė yra įsipareigojusi dėl to, ir savivaldybė tikrai pajudės dėl privačių rėmėjų paieškos. (...) Darbas su privačių rėmėjų paieška buvo organizuotas vidutiniškai, kukliai. Manau, papildomai ieškant atsirastų papildomų lėšų“, – teigė vicemeras.

Vilniaus meras konservatorius Vilius Navickas tikino, kad tariantis su ministerija dėl VEKS projekto „niekas nieko nepasiėmė“, nebuvo reikalauta ultimatumų, o rastas kompromisas. Vicemeras Gintautas Babravičius yra sakęs, kad Kultūros ministerijos pozicija – ultimatyvi.

„Mes gražiai susitarėme, kad tą dalį pinigų, kurie eina per ministeriją, tų programų labai nerevizuojame, bet visą valdymą, valdybą ir direktorių skiriame.  Idėja dėl Tomo Kučinsko buvo pateikta ne kaip jo paties idėja, o kaip rasti tokį žmogų, dėl kurio nebūtų abejonių“, – kalbėjo V.Navickas.

Savivaldybės vadovai gyrėsi per savaitę „suvaldę situaciją“ dėl projekto ir pasidarę „aktyvūs veikėjai“ projekto atžvilgiu. Tačiau G.Babravičius pripažino, kad tam, jog projektas nenutrūktų, prireikė sutikti su vienu ministerijos iškeltu ultimatumu – siūlymu keisti VEKS vadovę Eloną Bajorinienę.

Pirmadienį per VEKS dalininkų susitikimą nutarta atleisti VšĮ VEKS vadovę E.Bajorinienę ir vietoj jos  į šį postą paskirti Kultūros ministerijos sekretorių Rolandą Kvietkauską. Taip pat nuspręsta naikinti VEKS tarybą, kuriai iki šiol vadovavo kompozitorius Faustas Latėnas, bei pakeisti VEKS valdybos sudėtį.

Naujieji valdybos nariai ir VEKS vadovas darbą pradėjo antradienį. Valdyba buvo įsteigta sausio 6 dieną, ją įsteigus VEKS taryba tapo tik kolegialiu patariamuoju organu.

Pirmadienį patvirtintas ir galutinis VEKS programos variantas, priimtinas abiem VEKS steigėjams – Kultūros ministerijai ir sostinės savivaldybei. Programa esą jau nebebus keičiama.

Renginių programa iš esmės liko tokia, kokią buvo sudaręs kultūros ministras – tarp atrinktų projektų už 25 mln. litų nepateko Andriaus Mamontovo inicijuota Gatvės muzikos diena, festivalis „Be2gether“, išgyvenimo stovykla „1984“, „LUX – šviesos festivalis“, romų muzikos festivalis „Terno Vilna“, projektas „Menas netradicinėse erdvėse“ ir kiti projektai, kurie bus finansuojami tik radus papildomų pinigų.

2009 metais VEKS programai iš nacionalinio biudžeto skirta 25 mln. litų. Vilniaus savivaldybės biudžetas, kuriame taip pat turi būta numatyta pinigų viešajai įstaigai (apie 4 mln. litų), dar nepatvirtintas.

Vilnius – pirmasis iš Rytų Europos ir Baltijos valstybių sostinių, gavusių prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo su Austrijos miestu Lincu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius