Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 26d. 07:01

Vilniaus savivaldybės darbuotoja įtarta interesų konfliktu, savivaldybė atkerta: tai spaudimas

Danuta Narbut
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Danuta Narbut

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Danutos Narbut. Skundą parašęs asmuo ją skundžia dėl esą savo šeimos narių interesų gynimo, todėl ji netvirtinanti vieno suformuoto sklypo projekto. Pati D.Narbut situacijos nekomentuoja, savivaldybė ją gina – esą į VTEK kreiptasi tenorint paspausti valdininkę.

Prieš kelias dienas VTEK pranešė, kad bus aiškinamasi, ar D.Narbut nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimas pradėtas gavus skundą, kuriame teigiama, esą D.Narbut suinteresuota su Vilniuje esančiu žemės sklypu susijusio projekto vykdymo eiga, nes naujai formuojamas žemės sklypas galimai ribojasi su jos šeimai nuosavybės teise priklausančia teritorija.

Kaip savo pranešime teigė VTEK, skunde teigiama, kad D.Narbut dėl šių priežasčių neatlieka žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto patvirtinimo procedūrų, nors visi kiti privalomi atsakingų asmenų derinimo veiksmai, esą, yra atlikti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./VTEK
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./VTEK

D.Narbut nekomentuoja

Pati D.Narbut situacijos plačiau nekomentuoja. Susisiekti telefonu su ja nepavyko, paprašyta pakomentuoti raštu, ji atsakė: „Pažymiu, kad papildomų komentarų, palyginus su informacija, pateikta Vilniaus miesto savivaldybės viešame komentare šia tema, neturiu. Susiklosčiusią situaciją vertinu kaip spaudimą, o daugiau komentarų pateikti galėsiu po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atlikto tyrimo.“

Vilniaus miesto savivaldybės 15min atsiųstame komentare teigiama, kad „VTEK pradėtas tyrimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojos D.Narbut gali būti vertinamas kaip galimai neteisėtas spaudimas pavaduotojai kaip valstybės tarnautojai, vykdančiai savo pareigas“.

Savivaldybė stoja mūru už savo darbuotoją: „Pavaduotojos veiksmuose nėra jokių viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimų, priešingai, visi klausimai yra sprendžiami teisiniu keliu: teisme yra nagrinėjama byla dėl šio sklypo formavimo, be to, paties Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, o ne konkrečiai pavaduotojos D.Narbut prašymu aprašytos situacijos dėl sklypo formavimo klausimą nagrinėja ir prokuratūra, kuri, savivaldybės žiniomis, yra nusprendusi kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.“

VTEK pradėtas tyrimas dėl D.Narbut gali būti vertinamas kaip galimai neteisėtas spaudimas pavaduotojai kaip valstybės tarnautojai.

VTEK skelbia turinti tris mėnesius, per kuriuos ir atliks tyrimą, išaiškinsiantį, ar D.Narbut pažeidė įstatymą.

Kaltina vilkinant procesą

15min pasiekė VTEK nusiųstas skundas. Jame teigiama, kad matininkas yra parengęs Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą žemės sklypo Plytinės g. 52A, Vilniuje, tačiau nuo 2018 m. gegužės 10 d. „nėra priimamas administracinis sprendimas dėl Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto, parengto matininko, tvirtinimo ar atsisakymo tvirtinti“. Šiam projektui, anot skundo autorių, pritarė visi atsakingi Vilniaus miesto savivaldybės specialistai, liko pasirašyti tik Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai D.Narbut.

„Manau, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut privalėjo nusišalinti nuo dalyvavimo administracinėje procedūroje sprendžiant dėl Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto, parengto matininko, tvirtinimo ar atsisakymo tvirtinti sprendimo priėmimo“, – rašoma skunde.

Sauliaus Žiūros nuotr./Danuta Narbut
Sauliaus Žiūros nuotr./Danuta Narbut

Tokio kreipimosi motyvas – esą D.Narbut šeimos nariui (nariams) nuosavybės teise priklauso žemės sklypas, kuris ribojasi su naujai formuojamu žemės sklypu. Todėl administracijos direktoriaus pavaduotoja turėjo nusišalinti. „Manau, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D.Narbut nepriimant sprendimo man rūpimu klausimu per įstatymų nustatytą terminą gina savo šeimos privatų interesą, tuo pažeisdama prievolę vengti interesų konflikto ir pareigos nusišalinti“, – rašoma skunde, kuris pasiekė VTEK.

Panašūs prašymai ištirti situaciją pasiekė ir Vilniaus miesto merą bei Vilniaus miesto savivaldybės Etikos komisiją, tačiau esą tyrimai nepradėti.

Manau, kad D.Narbut gina savo šeimos privatų interesą, tuo pažeisdama prievolę vengti interesų konflikto ir pareigos nusišalinti, – rašoma skunde VTEK.

15min žiniomis, sklypas, dėl kurio D.Narbut įtarta įsivėlusi į interesų konfliktą, buvo grąžintas kaip nuosavybė jos anytai.

Rengiant naująjį Vilniaus bendrąjį planą šiose teritorijose jau numatoma mažo užstatymo zona, nors anksčiau tai buvo tiesiog miškinga teritorija. D.Narbut savivaldybės administracijoje kuruoja miesto plėtros klausimus, ji pernai gegužę buvo įtraukta į Bendrojo plano sprendinių keitimo nagrinėjimo komisiją.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min