Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai raginiami užspiesti į kampą miesto sienų tepliotojus

Taip „išpuošta“ daugybė Vilniaus senamiesčio sienų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Taip „išpuošta“ daugybė Vilniaus senamiesčio sienų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus, įmonių, įstaigų, kitų organizacijų vadovus, namų administratorius, bendrijas, kurių nuosavas ar prižiūrimas turtas buvo sugadintas teplionėmis, kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnį (Turto sunaikinimas ar sugadinimas), kad žalą padarę asmenys būtų patraukti atsakomybėn.

Bendromis gyventojų ir įgaliotų institucijų pastangomis galima užkirsti kelią teplionių plitimui Vilniaus mieste ir
parodyti teisės pažeidėjams, kad neteisėti veiksmai nebus toleruojami.

Jei ikiteisminio tyrimo metu bus nustatytas įtariamasis, galima pateikti civilinį ieškinį dėl padarytos žalos atlyginimo, kad būtų kompensuoti patirti nuostoliai dėl teplionių nuvalymo. Civilinis ieškinys, pareikštas baudžiamojoje byloje, atleidžiamas nuo žyminio mokesčio.

Kreipimesi į Komisariatą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo reikia nurodyti statinio naudojimo pagrindą (nuosavybės teisė, turto administravimas ir pan.), patirtas statinio sutvarkymo išlaidas, pridėti vaizdinę medžiagą, kurioje užfiksuotas išpaišytas statinys iki ir po sutvarkymo, patirtas išlaidas patvirtinančius dokumentus (jeigu tokius dokumentus asmuo turi), nurodyti žinomas pažeidimo aplinkybes ir kitą svarbią informaciją, galinčią turėti reikšmės teisės pažeidimui išaiškinti ir patraukti atsakomybėn teisės pažeidėjus.

Asmenys gali pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba savo pažeistoms ar ginčijamoms teisėms ginti. Su valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo sąlygomis galima susipažinti interneto svetainėje www.teisinepagalba.lt arba kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės  administracijos Teisės departamento Teisinės pagalbos skyrių, Konstitucijos pr. 3, 234 arba 234.1 kab., tel. (8 5) 211 2744.

Vilniaus miesto savivaldybė taiko įvairias priemones dėl teplionių prevencijos – vykdomos teplionių uždažymo akcijos, suteiktos erdvės, kuriose galima piešti legaliai, kontroliuojama, ar  statinių naudotojai vykdo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2011 m. gruodžio 14 d. sprendimu Nr. 1-354 patvirtintų Statinių tinkamos priežiūros taisyklių 7.5 punkte nustatytą prievolę „tvarkyti, valyti, remontuoti, dažyti ir prižiūrėti statinių fasadus, nuvalyti ar uždažyti grafičius, užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą;“. Vilniaus miesto savivaldybės atsakingi darbuotojai taip pat fiksuoja pačiai Savivaldybei priklausančius ir kitus Savivaldybės prižiūrimus statinius, kurie išmarginti teplionėmis, bei imasi priemonių šiems statiniams sutvarkyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min