Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 26d. 18:32

Vilniuje susitiko Europos kultūros sostinių 2009 atstovai

G.Babravičius ir E.Watzlas Vilniuje aptarė kultūros sostinių situacijas bei renginius.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniuje susitiko Vilniaus miesto vicemeras G.Babravičius ir Linco mero pavaduotojas E.Watzlas.

Vilniuje ketvirtadienio popietę susitiko Linco mero pavaduotojas Erichas Watzlas, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius ir Vilniaus kultūros sostinės 2009 (VEKS) direktorius Rolandas Kvietkauskas. Susitikimo metu buvo aptarti abiejų miestų, kaip Europos kultūros sostinių 2009, renginiai ir bendra situacija.

Susitikę  šių metų Europos kultūros sostinių vicemerai iš pradžių aptarė ne kultūrinius, o sportinius reikalus. E.Watzlas ir G.Babravičius pasidalijo mintimis apie futbolą ir įvairias lygas. „Gal lietuviai ir nugali austrus futbole, tačiau įdomu kas laimėtų, jei pasiūlytume pasivaržyti slidinėjimo srityje“, - juokavo E.Watzlas.

Priėjus prie kultūrinių reikalų, abiejų miestų atstovai išreiškė džiaugsmą ir viltį, kad Vilniaus Ir Linco bendradarbiavimas nenutrūks ties metų pabaiga. „Kultūra ir menas nuo seno vienija žmones, tautas ir valstybes. Tas ypatingas ryšys, tarp Vilniaus ir Linco užsimezgęs šiais metais, vienys ne tik miestus, bet ir žmones. Tai ne trumpalaikiai, o tęstini ryšiai“, - sakė G.Babravičius.

Linco miesto mero pavaduotojas E.Watzlas prisipažino, kad ne tik Vilnius nukentėjo. „Pas mus taip pat mažėja turistų, tad Europos kultūros sostinę aplankys mažiau žmonių nei tikėtasi“, - sakė jis.

Esu įsitikinęs, kad „vamzdis“, einantis iš žemės, sulaukė daugiau kalbų ir vertinimų nei kažkada Paryžiuje statomas Eifelio bokštas
„Dviejų kultūros sostinių skirtingi požiūriai. Lincas į šį projektą žiūri per verslo prizmę, o Vilnius – per saviraiškos“, - teigė G.Babravičius. „Būtent dėl to, Lincas buvo labiau paveiktas ekonominės krizės ir smarkiau nukentėjo“, - sakė jis.

Paklaustas, ar VEKS programoje po finansavimo sumažinimo išliko visi numatyti renginiai, G.Babravičius sakė, kad šis klausimas kol kas tebederinamas. „Per keletą mėnesių turėtų paaiškėti galutinė VEKS programa“, - sakė jis.

Apgailestaudamas dėl bendrovės „Flylal“ žlugimo ir to, kad dėl šio incidento Vilnių tapo sunkiau pasiekti, G.Babravičius džiaugėsi, kad VEKS aktyviai vykdo savo funkcijas. „Ypač džiaugiuosi skulptūromis Neries pakrantėje. Esu įsitikinęs, kad „vamzdis“, einantis iš žemės, sulaukė daugiau kalbų ir vertinimų nei kažkada Paryžiuje statomas Eifelio bokštas“, - sakė jis.

Vizito Vilniuje metu Linco miesto mero pavaduotojas Erich Watzl sostinės galerijoje „Arka” atidarė Linco menininkų parodą „Vice versa. Art Linz – Vilnius  2009”.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min