Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 25d. 10:50

Vilniuje vėl svarstomas metro projektas

Gediminas Kazlauskas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Gediminas Kazlauskas

Praėjusį penktadienį, gegužės 22 d., aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su viešosios įstaigos „Vilniaus metro“ direktoriumi Rimantu Pūkeliu ir visuomeninio judėjimo “Metro Sąjūdis“ valdybos nariu Juozu Zyku.

Susitikime taip pat dalyvavo Aplinkos ministerijos sekretorė Jūratė Juozaitienė, Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Jonas Jakaitis, Statybos ir būsto departamento Projektavimo normavimo skyriaus vedėjas Dangyras Žukauskas, praneša Aplinkos ministerija.

Susitikime buvo svarstomas Vilniaus miesto susisiekimo problemų sprendimas, įvedant naują visuomeninio susisiekimo transporto rūšį – Metropoliteną.

„Metropolitenas galėtų aptarnauti didelį keleivių srautą, būtų patogus gyventojams, galėtų dažnai kursuoti, – sakė Rimantas Pūkelis. – Racionaliai planuojamas maršrutas sudarytų sąlygas patogiai ir greitai pasiekti svarbiausius miesto objektus, darbovietes. Tai sumažintų automobilių judėjimą mieste.

Ministras Gediminas Kazlauskas pritarė Metroliteno projektui. Pasak ministro, tai aplinką mažiausiai teršianti miesto transporto priemonė. Jei susisiekimo problema nebūtų sprendžiama – darni miesto plėtra būtų neįmanoma.

Kaip informavo „Vilniaus metro“ atstovai, 30 kilometrų metro perimtų apie 50 proc. keleivių pervežimų. Kasmet būtų sutaupoma apie 3 milijardus litų, sumažėtų miesto užterštumas. Vykdant tokį projektą būtų efektyviai panaudojama Europos Sąjungos parama, atsirastų naujų darbo vietų. Toks projektas pakeltų Lietuvos, o ypač Vilniaus, gyventojų dvasią. Tikimasi, kad metropoliteno projektas gerokai padidintų užsienio investicijų.

Susitikime buvo aptartos galimos Metropoliteno alternatyvos. Tai galėtų būti metro, tramvajus arba kombinuota – paviršiuje ir po žeme – nutiesta susisiekimo linija. Buvo aptartos galimos trasos, projekto finansavimo galimybės, teisinis reglamentavimas ir kitos svarbios sąlygos.

Aplinkos ministras palankiai įvertino „Vilniaus metro“ ir „Metro sąjūdžio“ siūlymui, kad Strateginiame planavimo komitete būtų svarstomas valstybei svarbaus ekonominio projekto statuso suteikimas Vilniaus miesto transporto sistemai. Kaip sakė ministras, tai svarbu tiek miesto urbanistiniu, tiek aplinkos apsaugos bei paveldo apsaugos aspektais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min