Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 17:25

Virusas sparčiai plinta Varėnos rajone: didžiausia grėsmė – slaugos skyriuose

Varėnos ligoninė
Nuotr. iš varenos-ligonine.lt / Varėnos ligoninė

Pirmąją koronaviruso bangą pavasarį viena didžiausių Lietuvoje Varėnos rajono savivaldybė išgyveno palyginti lengvai, bet dabar rajone sparčiai plintantis virusas kelia didelę grėsmę, ypač dėl to, jog sparčiai išplito Varėnos ir Merkinės slaugos skyriuose, kur guli sunkūs pacientai.

Ketvirtadienį, reaguojant į susidariusią COVID-19 sergamumo situaciją Varėnos ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, sušauktas Varėnos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, praneša Varėnos rajono savivaldybė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė pateikė informaciją, kad, ketvirtadienio duomenimis, Varėnos rajone yra 172 COVID-19 susirgimai (ketvirtadienį patvirtinta 10 naujų). 83 asmenys laikomi pasveikusiais.

Didžiausi koronaviruso židiniai užfiksuoti Varėnos ligoninėje, Varėnos PSPC Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje bei Valstybinės miškų urėdijos Varėnos regioniniame padalinyje. Anot vedėjos, židiniai plečiasi ir situacija yra sudėtinga. Savivaldybės gydytoja paantrino, kad sergančiųjų skaičiai neatspindi realios situacijos, kadangi daug yra besimptomių atvejų.

Posėdyje nuspręsta, kad esant kritinei situacijai, jei susirgtų visos personalo darbuotojos, bus pasitelkiamos Varėnos socialinių paslaugų centro pajėgos

Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius informavo, kad Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje 16-kai pacientų iš 25 nustatytas COVID-19. 16 darbuotojų izoliavosi, todėl šiuo metu sudarytas laikinas personalas iš kitų skyrių darbuotojų. Tikimasi, kad ateinantį pirmadienį ar antradienį darbuotojai sugrįš į savo darbo vietas. Ligoninės direktoriaus teigimu, kol kas nauji pacientai į šį skyrių, bent jau artimiausias dvi savaites, nebus priimami. Personalo migracija iš skyrių į skyrius taip pat yra negalima. Posėdyje nuspręsta, kad esant kritinei situacijai, jei susirgtų visos personalo darbuotojos, bus pasitelkiamos Varėnos socialinių paslaugų centro pajėgos.

Varėnos PSPC vadovas Danas Bortkevičius pateikė duomenis apie atliktus 3745 COVID-19 testus, mobiliojoje stotelėje jų atlikta 210. Iš viso koronavirusu serga 6 Varėnos PSPC darbuotojai, dar 7 darbuotojai serga kitomis ligomis. Iš 34 pacientų Merkinėje – 2 pacientai serga. Laukiama kitų pacientų testų atsakymų, po kurių situacija gali drastiškai keistis. Izoliacijoje yra 1 darbuotojas ir 4 pacientai, turėję kontaktą su sergančiaisiais.

Socialinės paramos skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad situacija globos įstaigose yra stabili. 2 asmenys yra saviizoliacijoje. 1 iš jų – Merkinės globos namų darbuotojas, kitas – iš bendruomeninių vaikų globos namų.

Švietimo skyriaus vedėja trumpai apžvelgė susidariusią situaciją Varėnos „Ryto“ progimnazijoje, kur šiuo metu serga 2 mokiniai, 2 mokytojos, dar 2 mokytojos yra saviizoliacijoje. Tikimasi, kad situacija bus suvaldyta ir virusas neišplis.

Kadangi karantinas yra pratęsiamas iki gruodžio 17 dienos, svarstoma ir toliau pratęsti nuotolinį ugdymą 5-12 klasių moksleiviams. Tik 3 rajono mokyklos – Valkininkų, Panočių ir Žilinų – taiko mišrų ugdymo būdą.

Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Dabravolskas informavo, kad policijoje situacija išlieka stabili, 2 pareigūnai serga, 1 pareigūnė – izoliacijoje. Dienos metu dirba 3-4 ekipažai, nuo 24 val. – 2 ekipažai. Viršininko duomenimis, ikiteisminių tyrimų nepradėta, iš viso buvo patikrinta 16 asmenų, kaip jie laikosi saviizoliacijos taisyklių, pažeidimų nenustatyta. Taip pat buvo gauti 7 pranešimai dėl galimo saviizoliacijos taisyklių nesilaikymo, tačiau jie nepasitvirtino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min