Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 6d. 12:38

Visuomenė menkai informuota apie lygybės įstatymus

Eurobarometro apklausos duomenimis, 53 proc. respondentų teigė nežiną savo, kaip diskriminacijos ar priekabiavimo aukų, teisių. Norėdama užtikrinti šių teisių gynybą, Europos Komisija priėmė išsamius nediskriminavimo įstatymus ir įkūrė Europos nacionalinių lygybės propagavimo įstaigų tinklą, kad pagalbos ieškantieji jos sulauktų.

Be to, ragindama atsiverti visuomenės įvairovės teikiamai naudai ir norėdama paraginti kovoti su diskriminacija, šiuo metu Europos Komisija vykdo informuotumą didinančią kampaniją „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą“, teigiama išplatintame pranešime spaudai. 

Pagrindiniai Eurobarometro apklausos faktai

Neseniai atliktos Eurobarometro apklausos duomenimis, diskriminacija dėl etninės kilmės (62 proc.) laikoma labiausiai paplitusia diskriminacijos forma Europos Sąjungoje, kiek mažiau – diskriminacija dėl seksualinės orientacijos (51 proc.) ir negalios (45 proc.). Apklausa taip pat parodė, kad europiečiams priimtina turėti kaimyną, priklausantį kuriai nors iš daugelio mažumos grupių. Vis dėlto ketvirtadaliui europiečių kaip kaimynai nepriimtini romai, o tik 6 proc. apklaustųjų tą patį pareiškė apie kaimyną, kurio etninė kilmė yra kitokia nei jų pačių. Be to, 15 proc. respondentų tvirtino buvę diskriminuojami per pastaruosius 12 mėn., 29 proc. teigė per tą patį laikotarpį buvę kito asmens diskriminavimo liudininkais. Įdomu, kad diskriminacija apskritai laikoma nykstančia, nors ir nesparčiai.

Nacionalinės lygybės institucijos

Siekiant užtikrinti, kad ES šios srities įstatymai būtų įgyvendinami tinkamai ir veiksmingai, Europos Sąjungos valstybėse narėse buvo įsteigtos lygybės propagavimo įstaigos, turinčios skatinti lygybę ir kovoti su diskriminacija tose srityse, kurios numatytos vieningose ES direktyvose. Šios institucijos teikia daug paslaugų, pavyzdžiui, siūlo nepriklausomą pagalbą diskriminacijos aukoms, atlieka nepriklausomas apklausas apie diskriminaciją ir leidžia nepriklausomas ataskaitas, taip pat teikia pasiūlymus.

Kampanija „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą“

2003 m. Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir lygių galimybių generalinio direktorato pradėta informacinė kampanija „Už įvairovę. Prieš diskriminavimą“ europiečius informuoja apie jų teises ir atsakomybę, numatytą ES įstatymuose.

Kampanija organizuojama visose 27 ES valstybėse narėse, siekiant kuo plačiau supažindinti su diskriminacija ir kovai su ja skirtais įstatymais, taip pat norima pabrėžti naudą, gaunamą užtikrinus įvairovę darbe ir apskritai visuomenėje. Kampanija nukreipta prieš bet kokią diskriminaciją dėl asmens rasės ar etninės kilmės visose gyvenimo srityse ir prieš bet kokią diskriminaciją darbe dėl amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos, religijos ar tikėjimo.

Siekiant kiekvienoje šalyje išlaikyti kampanijos tapatumą, buvo įsteigtos nacionalinės darbo grupės, jose kartu dirba diskriminacijos ekspertai iš skirtingų sričių ir organizacijų, apimant visas 27 ES valstybes nares. Nevyriausybinių organizacijų, verslo organizacijų, darbdavių ir darbuotojų asociacijų, profesinių sąjungų ir nacionalinių ministerijų atstovų bendradarbiavimas kampanijai yra labai naudingas – tokiu būdu galima atsižvelgti į daugybės profesionalų, dirbančių visoje ES, nuomonę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min