-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 05 17

Vokietijos Bundestago pirmininkas: niekas ES nenori būti priklausomas nuo energetinių šaltinių Rusijoje ar Baltarusijoje

Su parlamento vadove Irena Degutiene susitikęs Vokietijos Bundestago pirmininkas Norbertas Lamertas sakė tikintis, kad Europos Sąjungai (ES) pavyktų sutarti dėl pozicijos nepirkti elektros energijos iš šalia Lietuvos sienų planuojamų statyti nesaugių atominių jėgainių.
Planuojamos vietos atominėms elektrinėms Baltarusijoje. Iš keturių variantų pasirinktas Astravas
Planuojamos vietos atominėms elektrinėms Baltarusijoje. Iš keturių variantų pasirinktas Astravas

Susitikime Seimo pirmininkė pažymėjo, kad Lietuvai šiuo metu didžiausią rūpestį kelią prie pat Lietuvos sienų Baltarusijos ir Rusijos planuojamos statyti atominės elektrinės.

„Baltarusijos pasirinkta prioritetinė AE statybos aikštelė Astravo rajone yra labai arti mūsų sostinės Vilniaus, nutolusi vos per 53 kilometrus ir jos parinkimo kriterijai neaiškūs ir neapibrėžti. Tai kelią didelį susirūpinimą“, – pranešime cituojama I.Degutienė.

 N.Lamertas pažymėjo, kad Vokietijai yra suprantamas Lietuvos nerimas, nes ir šalia Vokietijos sienų veikia senos kaimyninių valstybių jėgainės, kurių uždaryti nesirengiama.

 Susitikime buvo domėtasi Vokietijos pozicija dėl ES planų ateityje pirkti elektros energiją iš naujųjų Baltarusijos ir ypač Rusijos atominių elektrinių ir pasiūlymų ES lygiu apriboti ar apmokestinti elektros importą iš saugumo standartų neatitinkančių trečiųjų šalių branduolinių jėgainių.

 Vokietijos Bundestago pirmininkas pabrėžė negalintis kalbėti visos ES vardu, tačiau išreiškė įsitikinimą, kad niekas ES nenori būti priklausomas nuo energetinių šaltinių Rusijoje ar Baltarusijoje.

 „Lietuva galėtų parodyti iniciatyvą ir pasiekti bendros aiškios ES pozicijos, kad ES nepirks elektros energijos iš šių dviejų atominių elektrinių Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Manau, kad mums pavyktų dėl to sutarti“, – sakė N. Lamertas.

Susitikimo metu pažymėta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra pakankamai intensyvūs, o šie metai yra išskirtiniai, nes minimas diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius