Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 12d. 17:02

VRK nurodė G.Nausėdai ištrinti įrašą feisbuke, nors pagal įstatymą tai – ne agitacija

Andrius Puksas, Laura Matjošaitytė, Svetlana Misevičienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Andrius Puksas, Laura Matjošaitytė, Svetlana Misevičienė

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį nurodė kandidatui prezidento rinkimuose Gitanui Nausėdai ištrinti įrašą feisbuke, nes jis esą gali būti palaikytas neteisėta agitacija.

G.Nausėda feisbuke sekmadienį paragino visus eiti balsuoti. Už ką – įraše nebuvo nurodyta.

Nepaisant to, VRK narys Vilius Semeška 15min teigė, kad įrašas galėjo būti suprastas kaip neteisėta agitacija, todėl kandidato paprašyta jį panaikinti.

„Jis neprieštaravo ir maloniai sutiko tai padaryti“, – nurodė V.Semeška.

„Pagal įstatymą kvietimas balsuoti nėra agitacija, bet VRK yra išleidusi rekomendacijas, kuriose tai yra apibrėžiama kaip agitacija. Kitaip tariant, VRK realiai išplėtė savo funkciją įstatymo traktavime. Mes, jeigu būtume norėję ginčytis, tai galėjome ginčytis ir tą ginčą, manau, laimėtume, bet yra rinkimų diena ir mes visiškai nenorėjome veltis į tokią smulkmę. Gavome prašymą ištrinti ir nusprendėme tai padaryti, kad nekeltume triukšmo lygioje vietoje.

Vėliau, jei bus svarstymas, mes savo poziciją tvirtai atstovėsime, nes VRK viršijo savo įgaliojimus, bet mes norime su jais draugauti“, – 15min sakė G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas.

Sekmadienį feisbuke jau kelis įrašus paskelbė ir prezidento rinkimuose dalyvaujantis Arvydas Juozaitis.

Jis pasidalino straipsniu, kur fiksuota, kad jis ėjo balsuoti ir savo citata, kad „energijos visame organizme pilna“. Taip pat jis dalijosi dukros piešiniu, VRK tikino, kad tai – ne agitacijos pažeidimai.

Įstatymas draudžia rinkimų agitaciją iki rinkimų bei referendumų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Agitacijos draudimas prasidėjo šeštadienį 1 val. nakties ir truks iki sekmadienio 20 val., išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam draudimui.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus bei referendumus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose ar referendumuose, balsuoti už arba prieš.

Rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas šiuo laikotarpiu asmenims užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų, komisijų nariams, stebėtojams – nuo 300 iki 1150 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min