Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 30d. 15:18

VRM siūlo pertvarkyti ekstremalių situacijų valdymą: steigti Civilinės saugos tarnybą

Rita Tamašunienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rita Tamašunienė

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė siūlo pertvarkyti ekstremalių situacijų valdymą, ruošiantis antrai COVID-19 bangai.

Ministrė trečiadienį ministrų pasitarime pristatė pataisas, kuriomis siūlo visus civilinės saugos klausimus konsoliduoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD).

PAGD pavadinimas būtų keičiamas į Civilinės ir priešgaisrinės saugos departamentą, viduje esamų struktūrų pagrindu steigiama Civilinės saugos tarnyba.

Taip pat būtų atsisakoma šiuo metu veikiančių kitų struktūrų – Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro.

„Pateikti Vyriausybei įstatymų projektai yra itin aktualūs ekstremaliosios situacijos metu, kai reikalingi skubūs sprendimai, o jų nepriėmimas keltų grėsmę visuomenei“, – sako ministrė R.Tamašunienė.

Anot jos, šiandieninė situacija yra būtent tokia, tad, siekiant tinkamai pasirengti antrajai COVID-19 bangai, būtina priimti sprendimus dėl civilinės saugos sistemos efektyvesnio veikimo.

Pateikti Vyriausybei įstatymų projektai yra itin aktualūs ekstremaliosios situacijos metu, kai reikalingi skubūs sprendimai, o jų nepriėmimas keltų grėsmę visuomenei.

Ministerija pranešime įvardija tokius sistemos trūkumus: pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms mechanizmas yra sudėtingas ir lėtai veikiantis, nėra vienos atsakingos institucijos, neaišku dėl jų vykdymo, kai kelių institucijų kompetencijos persidengia.

„Šias problemas siūlome spręsti stiprinant Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą ir konsoliduojant bei centralizuojant civilinės saugos kompetencijas vienoje institucijoje, atsisakant Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro kaip perteklinių grandžių“, – teigia ministrė R.Tamašunienė.

Teikiamų įstatymų projektų nuostatose numatyta, kad Civilinės ir priešgaisrinės saugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vadovaus valstybės ir savivaldybių institucijų pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms, jų prevencijai.

Taip pat departamentas organizuos ir koordinuos ekstremaliųjų situacijų likvidavimą, padarinių šalinimą bei gyventojų evakavimą. Departamento sprendimai bus privalomi visiems subjektams ir pasirengimo, ir ekstremaliųjų situacijų metu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

03:07
04:25
03:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min