Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VSAT nebeskelbs prognozuojamo laukimo laiko kontrolės punktuose

Stop. Kontrolė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Stop. Kontrolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo spalio 1 d. pasieniečiai nebeskelbs informacijos apie tai, kokios yra šalies pasienio kontrolės punktuose iš Lietuvos išvykstančių automobilių eilės ir nebeprognozuos, kiek jie turėtų užtrukti.

To priežastis – nuo penktadienio prie valstybės sienos laukiančių automobilių eilių reguliavimo funkcijos imasi Pasienio kontrolės punktų direkcija (PKPD) prie Susisiekimo ministerijos, praneša VSAT.

Vyriausybė PKPD pavedė nuo spalio 1 d. vykdyti patekimo į pasienio kontrolės punktus organizavimą, pasienio kontrolės punktų ir aikštelių, skirtų transporto priemonėms, laukiančioms kirsti valstybės sieną, stovėti, statybos užsakovo, turto valdymo ir priežiūros funkcijas.

Todėl nuo šiol laukiančiųjų išvykti iš Lietuvos automobilių eilių priežiūrą ir kontrolę turėtų vykdyti PKPD paskelbtą konkursą laimėjusi saugos bendrovė. Jos darbuotojai pasienio kontrolės punkto prieigose turėtų formuoti, registruoti ir reguliuoti vadinamąsias palaukimo eiles.

Iki šiol pusdevintų metų Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) savo iniciatyva rinkdavo informaciją apie eilių prie kontrolės punktų ilgį ir prognozuodavo, kiek jose išvykstantieji užtruks. Pabrėžtina, kad tai daryti pasieniečių neįpareigojo jokie teisės aktai, tiesiog VSAT geranoriškai stengdavosi vykstantiesiems per sieną suteikti tokios informacijos.

Pasienio kontrolės punktų direkcijai ėmusis eilių reguliavimo, VSAT pasiūlė šiai žinybai apsvarstyti galimybes viešai informuoti apie laukimo laiką išvykti iš Lietuvos.

VSAT pareigūnai kontrolės punktuose ir toliau vykdys jiems priskirtas funkcijas – atliks per valstybės sieną vykstančių asmenų bei transporto priemonių pasienio tikrinimus.

Prie išorės Šengeno sienos veikiančiuose kontrolės punktuose, ypač pasienyje su Rusija, susidaro iš Lietuvos išvykstančių krovininių bei lengvųjų automobilių eilės. Jose laukiantys asmenys neretai susidarydavo klaidingą nuomonę, kad eiles reguliuoti ir automobilių eismą kontroliuoti už punkto teritorijos turėtų pasieniečiai. Pabrėžtina, kad tokios funkcijos nebuvo nėra VSAT pareigūnų kompetencija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min