Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 17, 12:24 Atnaujinta 2021 11 17, 14:41

VSAT vaizdo įrašas: migrantai bandė įkurti stovyklą ant Lietuvos sienos

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAST) filmuotoje medžiagoje fiksuota, kaip naktį iš antradienio į trečiadienį iš Baltarusijos ties Šalčininkų rajonu buvo priartėjusi 13 migrantų grupė. Ją atlydėjo ginkluoti Baltarusijos pareigūnai, matomi šiems migrantams už nugarų, ir, neabejojama, planavę užsieniečius įstumti į Lietuvą. Migrantai bandė ant Lietuvos sienos įkurti stovyklavietę, bet ryte galiausiai pasitraukė. Tiesa, baltarusiai bent iki pietų neleido migrantams atsitraukti nuo mūsų šalies pasienio.

Pirminiais duomenimis, į šią vietą iš Baltarusijos gilumos sunkvežimiais buvo atvežta ir daugiau migrantų.

Visi 13 matomų užsieniečių – suaugę vyrai, prisistatę Irako piliečiais. Lietuvos pasieniečiams jie teigė atskridę į Minską ir iškart prie oro uosto buvę sulaikyti Baltarusijos pareigūnų. Tuomet atgabenti prievarta į šią vietą ir verčiami eiti į Lietuvą, į kurią keliauti visiškai nenorį.

Migrantai naktį ketino stovyklauti jų įsivaizduojamoje „neutralioje zonoje“ tarp dviejų valstybių, nors tokia teritorija, skirtingai nei vandenyse, neegzistuoja.

Migrantai esą planavę pasiekti Baltarusijos sieną su Lenkija ir keliauti toliau į Vakarų Europą. Atsidūrę ties Šalčininkų rajonu jie sakėsi dabar norį sugrįžti į Minską. Užsieniečių prašymu jiems VSAT pareigūnai perdavė Irako diplomatinės atstovybės Maskvoje telefonus.

Atgal į Baltarusiją migrantams neleista pajudėti, o į Lietuvą jie nenorėjo eiti, tad užsieniečiai nakčiai bandė įsikurti, kaip patys sakė, įsivaizduojamoje „neutralioje zonoje“ tarp dviejų valstybių. Tokia sąvoka ir teritorija neegzistuoja, nes yra sienos linija, kurios vienoje pusėje – Lietuvos teritorija, kitoje – Baltarusijos. Jokių tarpinių zonų nėra.

Lietuvos pareigūnai neleido migrantams kurti stovyklavietės, kurios dalis jau būtų įsiterpusi iki 2 metrų nuo sienos linijos Lietuvos pusėje. Užsieniečiams nurodyta iš čia žengti atgal į Baltarusiją, pasieniečiai jų prie sienos linijos Lietuvos pusėje sudėtus daiktus permetė atgal į kaimyninę šalį.

Buvo naudojami tarnybinių automobilių garso ir šviesos signalai, be kitų pareigūnų, čia dirbo VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi, o migrantai buvo įspėti nežengti į Lietuvos teritoriją ir raginti jokių stovyklaviečių čia nekurti.

Migrantai buvo įspėti nežengti į Lietuvos teritoriją ir raginti jokių stovyklaviečių čia nekurti.

Naktį palūkuriavusi prie sienos ir kontroliuojama Baltarusijos pareigūnų bei stebima Lietuvos pasieniečių ir jiems talkinančių karių trečiadienį ryte migrantų grupė kiek atsitraukė nuo sienos į Baltarusijos gilumą. VSAT duomenimis, ji trečiadienį priešpiet lydima Baltarusijos pareigūnų judėjo šios šalies teritorijoje netoli sienos su Lietuva.

Vėliau užfiksuota, kaip trečiadienį popiet ši migrantų grupė, lydima Baltarusijos pareigūnų šios šalies teritorijoje, judėjo palei sieną su Lietuva. Nuo tos vietos, kur migrantai nakvojo, ji buvo nuėjusi daugiau kaip 8 kilometrus. Baltarusijos pareigūnai neleido jiems grįžti į savo šalies teritoriją, kaip tai užfiksuota šioje vaizdo medžiagoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min