Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 06 25 /15:20

Vyriausybė nepritaria siūlymui daliai mokytojų leisti gauti pensiją sulaukus 55 metų

Vyriausybė nepritaria siūlymui suteikti teisę mokytojams, turintiems 30 metų mokinių ugdymo darbo stažą, gauti pensiją sukakus 55 metams.
Mokykla
Mokykla / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.
Temos: 1 Mokytojai

Vyriausybė trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriame teigiama, kad toks siūlymas pažeistų solidarumo ir lygiateisiškumo principus, tai pat didintų „Sodros“ išlaidas – tam 2015 metais papildomai reikėtų apie 66 mln. litų.

Anot ministerijos, Lietuvoje visiems nustatytas vienodo dydžio pensijų draudimo tarifas, todėl pensijos turi būti skiriamos taikant vienodus reikalavimus. Be to, pritarus šiam siūlymui mažėtų mokytojų socialinio draudimo pensijos dydis, nes kuo trumpiau dirbama, tuo pensija yra mažesnė.

Taip pat nurodoma, kad siūlymas prisiimti papildomus įsipareigojimus turi būti paremtas finansiniais ištekliais, tuo metu „Sodros“ biudžetas yra deficitinis.

„Mes turime įvertinti demografinę padėtį, įvertinti Europoje vykstančius procesus, įvertinti, ką kitos valstybės planuoja dėl kai kurių problemų sprendimo, ypač žiūrint į tai, kad visa Europa darosi šiek tiek vyresnio amžiaus“, – Vyriausybės sprendimą nepritarti anksteniam pedagogų išėjimui į pensiją žurnalistams aiškino premjeras Algirdas Butkevičius.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas parengė Seimo narių grupė – „darbiečiai“ Virginija Baltraitienė, Loreta Graužinienė, Vydas Gedvilas ir kiti. Siūlymas dėl ankstenės mokytojų pensijos registruotas dar praėjusios kadencijos Seime.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, taip pat „darbietės“ Algimantos Pabedinskienės, ne tik mokytojai dirba sunkų darbą.

„Negalime išties išskirti vienos socialinės grupės. Mes tada pagalvokime ir pasvarstykime – sakykime, socialiniai darbuotojai, ypač tie, kur dirba su socialinės rizikos šeimomis, taip pat turi didžiulį krūvį, didžiulį apkrovimą, kodėl tos grupės neišskirti?“ – žurnalistams sakė ministrė.

Anot jos, ankstesnė pensiją, be kita ko, lemtų mažesnes pajamas.

„Kadangi rengiame naują socialinio draudimo sistemos reformą, tai pagal ją mes ir bandysime spręsti šituos klausimus“, – sakė ministrė.

Lietuvoje nuo 2012 metų pradėta palaipsniui vėlinti senatvės pensijos amžiaus pradžia, kol 2026 metais moterys ir vyrai pensininkais taps sukakę 65 metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius