Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 21d. 14:22

Vyriausybė pritarė naujų ambasadorių Nyderlanduose, Italijoje, Vatikane kandidatūroms

Europos Sąjunga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos Sąjunga

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė naujų ambasadorių Nyderlanduose, Italijoje, Vatikane kandidatūroms.

Nuo liepos 11 dienos Lietuvos ambasadoriumi Nyderlanduose turėtų tapti Vidmantas Purlys, šiuo metu laikinai dirbantis Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi. Darbą valstybės tarnyboje jis pradėjo 1995 metais Krašto apsaugos ministerijoje, vėliau derėjosi dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES), taip pat dirbo ambasadoriumi Airijoje, Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento vadovu, kitose diplomatinėse pareigose.

Lietuvos atstovu Italijoje nuo rugpjūčio 1 dienos planuojama skirti Užsienio reikalų ministerijos Personalo departamento direktorių Ričardą Šlepavičių. Anksčiau jis yra dirbęs ambasadose Rusijoje, Turkijoje, nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, taip pat yra buvęs Lietuvos generaliniu konsulu Karaliaučiuje.

Šalies ambasadoriumi prie Šventojo Sosto turėtų tapti ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento vadovas Petras Zapolskas. Jis būtų skiriamas nuo rugpjūčio 4 dienos. P.Zapolskas Lietuvai atkūrus nepriklausomybę dalyvavo derantis dėl sovietinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, taip pat derėjosi dėl bendradarbiavimo sutarčių su Ukraina, Kazachstanu, Baltarusija, Rusija. Jis yra buvęs ambasadoriumi Italijoje ir Švedijoje, taip pat dirbo ambasadoje Rusijoje.

Be to, Ministrų kabinetas pritarė kadenciją baigiančio Lietuvos ambasadoriaus Nyderlanduose Dariaus Jono Semaškos atšaukimui iš pareigų nuo liepos 10 dienos bei diplomatės Izoldos Bričkovskienės atšaukimo iš Lietuvos ambasadorės Norvegijoje pareigų nuo rugsėjo 25 dienos.

Ambasadorius Lietuvoje skiria prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui ir Vyriausybei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min