Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 kovo 10d. 15:44

Vytautas Landsbergis apie Drąsiaus Kedžio dukrą: teisėtvarkos tankas pervažiuos mergaitę

N.Venckienė su mergaite
A.Koroliovo/15min.lt nuotr. / Neringa Venckienė su mergaite
Lietuvos visuomenėje tiksi bomba, kurios sprogimas suskaldys ją į dvi, viena kitos nekenčiančias puses. Šis išbandymas – tai velionio Drąsiaus Kedžio dukters likimas, įsitikinęs europarlamentaras, profesorius Vytautas Landsbergis.

„Yra vienas dalykas, apie kurį dabar visi nuščiuvo ir niekas nebekalba. Bet tai bus didelė bomba ir tai gali įvykti labai greitai. Ši bomba bus destruktyvi visai visuomenei, – šeštadienį Lietuvos mokslų akademijoje įvykusioje Sąjūdžio valandoje sakė prof. V.Landsbergis. – Lietuvoje gali atsirasti dvi susipriešinusios, viena kitos nekenčiančios pusės. Emocinis ir principinis dalykas, mūsų laukiantis sprogimas – tai vienos mažos mergaitės likimas.“

Europarlamentaro įsitikinimu, vadinamoji Kauno pedofilijos byla gali suskaldyti Lietuvos visuomenę lygiai taip pat, kaip kad Lenkijos visuomenę „sudaužė ir perskėlė“ į dvi nesutaikomas dalis prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofa Smolenske.

„Ko gero, teisėtvarkos tankas pervažiuos tą mergaitę, – kalbėjo europarlamentaras. – Nelabai įsivaizduoju, kas dėsis, jeigu ten (į mergaitės globėjos Neringos Venckienės namus Garliavoje – 15min.lt) ateis ginkluota jėga šturmuoti namus. Kaip elgsis žmonės? Kas bus toliau?“

Yra vienas dalykas, apie kurį dabar visi nuščiuvo ir niekas nebekalba. Bet tai bus didelė bomba ir tai gali įvykti labai greitai. Ši bomba bus destruktyvi visai visuomenei.

V.Landsbergio įsitikinimu, ši situacija yra „stumiama labai apgalvotai“. „Būtent jėga, nepriimant naujų įrodymų, naujų dokumentų. Vyksta uždari teismo posėdžiai, rašytinio proceso tvarka be jokių besibylinėjančių pusių, be jokių liudininkų, be jokių naujų medžiagų... Teisėjas užsidaro ir surašo“, – kalbėjo V.Landsbergis.

„Kortos jau išdėstytos. Jos buvo paskelbtos. Kai kas manė, kad prasidės vadinamoji pedofilijos byla ir tuomet paaiškės, kaip ten kas buvo. Bet buvo nutarta tos bylos nepradėti tol, kol nebus išspręstas mergaitės gyvenamosios vietos klausimas. Lyg nuo to turėtų priklausyti teisingumas pedofilijos byloje. O gal ir turi? Gal bus taip padaryta, kad tos bylos apskritai nebūtų“, – svarstė politikas.

Profesoriaus nuomone, minėta byla – tai Lietuvos visuomenės išmėginimas. „Jei įvyks kaip numatyta, pasitikėjimas Lietuvos valstybe ir noras čia būti, neišvažiuoti iš jos, bus dar labiau sudaužytas. Dar daugiau žmonių pasakys: „Moju ranka, čia niekada jokios teisybės nebus“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Vasarį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pedofilijos bylos, kurioje po mirties siekiama nuteisti arba išteisinti Andrių Ūsą, atidėjo iki pavasario, nutarus, kad pirmiausia galutinai turi būti išspręstas klausimas dėl D.Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės mažametės dukters perdavimo jos biologinei motinai.

Praėjusių metų gruodžio 16 dieną Kėdainių rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą, pagal kurį dukra motinai L.Stankūnaitei turėjo būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo, nepaisant to, ar bus paduotas apeliacinis skundas.

Tačiau sausio 11 dieną mergaitės globėja N.Venckienė savo brolio dukters neperdavė antstolei Sonatai Vaicekauskienei. Mergaitė iš Venckų namų niekur neišvyko, nes D.Kedžio artimųjų teigimu, ji nenori grįžti gyventi pas mamą.

Nepavykus gražiuoju įvykdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą grąžinti velionio D.Kedžio dukrą motinai L.Stankūnaitei, antstolė S.Vaicekauskienė teismo prašė leidimo vaiką iš N.Venckienės namų paimti priverstine tvarka. Tiesa, antstolė taip pat patikino, kad niekas jėga mergaitės iš laikinosios globėjos namų išvežti neketina.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
00:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min