Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 16:56

Žaidimų aikštelėse ir parkuose Vilniuje – įspėjimai apie ant paviršių ilgai išliekantį virusą

Lentos su įspėjimais vaikų žaidimų aikštelėse
Robertos Ivašauskaitės nuotr. / Lentos su įspėjimais vaikų žaidimų aikštelėse

Vilniaus mieste jau antra savaitė didžioji dalis žaidimų aikštelių papuoštos informacinėmis lentomis, kuriose raginama ten nežaisti. Taip pat informuojama, kad taip siekiama išvengti koronaviruso plitimo – virusas ant metalinių ir kitų paviršių išlieka ilgai. Apie draudimus rinktis tokiose aikštelėse kalba ir visuomenės sveikatos specialistai, pabrėždami, kad kitos šalys jau ir parkus miestuose uždarė.

Pavojingos sveikatai

Į lauką vis dar nevengiantys vesti atžalų tėvai turėtų susimąstyti, ar saugu vaikus paleisti žaisti žaidimų aikštelėse. Apie grėsmes čia įspėja informacinės lentos su užrašais: „Nežaiskite čia! Žaidimų ir sporto aikštelės KARANTINO metu – pavojingos sveikatai. Glaudūs susibūrimai aikštelėse draudžiami – koronavirusas ilgam išlieka ant metalinių ir kitų paviršių. Saugokime save, vaikus ir senelius!“

Kiek kitokios, žalios, lentos stovi parkuose. „Karantino metu parke, užtikrinant sveikatos apsaugą ir stabdant viruso plitimą, primygtinai raginame:

Šios informacinės lentos tiek žaidimų aikštelėse, tiek parkuose atsirado neatsitiktinai. Paskelbus karantiną, kai užsidarė darželiai ir mokyklos, vaikai pasipylė į viešąsias erdves, tad pamatyti būrius kartu žaidžiančių vaikų ar vaikštinėjančių suaugusiųjų tikrai galėjai dažnai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Daiva Razmuvienė spaudos konferencijoje teigė pritarianti ribojimams, kad vienu metu kartu vaikščioti parke gali tik du žmonės – esą kitos šalys parkus jau anksčiau uždarė, nes tikrai pavojinga didesniam būriui žmonių vienu metu būti ir gamtoje. Specialistės teigimu, reikėtų uždaryti ir vaikų žaidimų aikšteles, kai kurie miestai tą jau daro.

Vaikai atneš tėvams ir seneliams

Vilnius kol kas aikštelių neuždarė, tačiau siekia riboti čia besilankančių skaičių.

„Miesto vaikų žaidimo aikštelėse įrengiamos informacinės lentelės, kuriose prašoma jomis nesinaudoti siekiant išvengti koronaviruso plitimo, mat virusas ilgam išlieka ant metalinių ir kitų paviršių“, – paprašius komentaro apie tokį sprendimą, atsakė Vilniaus miesto savivaldybė, pabrėždama, kad virusas gali išplisti tarp vaikų, kurie perneš jį tėvams ir seneliams, kurie yra didžiausia rizikos grupė.

Robertos Ivašauskaitės nuotr./Lentos su įspėjimais vaikų žaidimų aikštelėse
Robertos Ivašauskaitės nuotr./Lentos su įspėjimais vaikų žaidimų aikštelėse

Savivaldybės teigimu, atsižvelgus į tai, kur labiausiai lankomos vaikų žaidimo aikštelės, per praėjusią savaitę įrengta apie 200 informacinių lentelių, šią dar – 100. Informacinės lentelės įrengtos visuose skveruose: Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių skvere, Užupio gatvės skvere, Bernardinų sode, Rūdninkų skvere, Žemaitės skvere, Tauro kalno skvere, Lukiškių aikštėje, Birutės skvere, Vingio parke ir kitose seniūnijų vaikų žaidimo aikštelėse. Taip pat jos jau įrenginėjamos ir daugiabučių namų kiemuose.

Lentas pagamino privatūs rėmėjai.

Vilniaus savivaldybė taip pat tvirtina esanti dėkinga skautams, kurie patruliuoja po aikšteles, kur renkasi ir būriuojasi daugiau žmonių: „Jie draugiškai informuoja besibūriuojančius apie karantiną ir viruso pavojų. Savanoriai ėmėsi iniciatyvų skraidinti dronus su garso įrašais, kuriuose skamba svarbi informacija apie karantiną.“

Į Vilniaus parkus, skverus, paplūdimius jau išjojo ir Raitosios policijos pareigūnai, kurių pagrindinė funkcija – įspėti žmones nesibūriuoti didelėmis grupėmis, laikytis saugaus atstumo.

Lietuvos policijos feisbuko nuotr./Raitosios policijos pareigūnai Vilniaus pamiškėje
Lietuvos policijos feisbuko nuotr./Raitosios policijos pareigūnai Vilniaus pamiškėje

Apie tai, kad po parkus ir kitas vietas, kur renkasi daug žmonių, važinėja specialus automobilis su garsiakalbiu, skelbė ir Kaunas. Tauragėje į vieną žaidimų aikštelę buvo iškviesti policijos pareigūnai, tiesa, vietoj dešimties vaikų, kaip sakė į policiją paskambinęs pranešėjas, čia sutikti tik keturi.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min