Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žaismingos muzikos orkestras“ vėl kviečia šeimas

Žaismingos muzikos orkestras ir vėl kviečia klausytojus.
Organizatorių nuotr. / Žaismingos muzikos orkestras ir vėl kviečia klausytojus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Ieškau, kad būtu įdomu, įvairu, spalvinga ir žaisminga. Ieškau galimybių, kad pasirodytų kuo daugiau jaunųjų muzikantų,“ – sako dirigentas Mindaugas Piečaitis, trečią kartą diriguosiantis „Žaismingos muzikos orkestrui“.

Penktadienį, 18 valandą su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas – Mindaugas Bačkus) koncertuos gabiausi jaunieji solistai iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, J. Kačinsko ir J. Karoso muzikos mokyklų.

Prieš metus Klaipėdos koncertų salėje pradėtas edukacinis ciklas „Žaismingas muzikos orkestras“ susijęs su jaunosios atlikėjų ir klausytojų kartos ugdymu bei Mindaugu Piečaičiu. Vis dažniau į Klaipėdą užsukantis dirigentas, kompozitorius, aranžuočių autorius, pedagogas puikiai sugeba rasti bendrą kalbą su jaunimu.

„Vienas svarbiausių dalykų tame – gebėjimas nepamiršti, jog visi buvome vaikai,“ – pripažįsta savo vaikų neturintis, tačiau su kitų atžalomis gražiai bendraujantis Mindaugas. „Turiu aplankyti draugus, nes jų vaikai manęs laukia.“

Nemažai savo energijos jis skiria jauniesiems talentams. Lietuvoje, pasak dirigento, „yra tiek meninio petencialo, reikia tik jį atskleisti, suteikti jaunimui papildomą motyvaciją gyvenime daryti gražius dalykus. Nors scenoje negalima leisti groti bet kam: ji yra šventa vieta. Pasirodymą joje reikia nusipelnyti.“

Išklausęs daugiau nei trisdešimt jaunųjų atlikėjų M. Piečaitis šio koncerto solistais pasirinko J. Kačinsko muzikos mokyklos moksleivius Taisiją Kuščenko, Klimentą Jeremčiuk (fortepijonas, mokytoja Tamara Žagarienė), J. Karoso muzikos mokyklos moksleivį Titą Petrušką (saksofonas, mokytojas Audrius Laurynas) ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleivį Andrių Rekašių (mušamieji, mokytojas Bronislovas Montvydas).

„Tai labai artistiški, gabūs, muzikalūs vaikai. Jaučiu, jog tikslingai dirbant jų laukia dideli pasiekimai. Tikiu, kad šis pasirodymas su „Žaismingos muzikos orkestru“ jiems ilgai liks atmintyje.“

Koncerto programoje skambės Sergejaus Prokofjevo Preliudas fortepijonui ir orkestrui (Rimanto Giedraičio aranžuotė), Ney Rosauro Koncerto marimbai ir orkestrui IV-oji dalis,  Henry Mancini “Pink Panther” (M. Piečaičio aranžuota saksofonui ir orkestrui),  Leroy Andersono “The Walzing Cat” ir kiti kūriniai. Na, o atliekant smagųjį George’o Gershwino “Clap Your Hands” naujametinį Mindaugų (t.y. meno vadovo ir dirigento) duetą šįkart pakeis jaunieji pianistai Taisija ir Klimentas.

Koncertas - penktadienį, 18 val. Koncertų salėje.

Komentarai
Temos Muzika, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min