Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 5d. 09:23

„Žalgiris“ taps gėdos diena?

Režisierius Raimundas Banionis su apdovanojimu
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Režisierius Raimundas Banionis su apdovanojimu
Kino epas apie Žalgirio mūšį liko gyvas tik kalbomis. Filmo režisierius Raimundas Banionis neslepia nusivylimo politikais, bet tikisi, kad projektą pavyks įgyvendinti.

Režisierius neslėpė nusivylimo politikų požiūriu ne tik į neribotam laikui įšaldytą istorinį epą „Žalgiris – Geležies diena“, bet ir į pačią valstybę, rašo dienraštis „Kauno diena“.

„Kai pradėjo iš vaikų ir pensininkų atimti pinigus, buvo aišku, kad ir mums jų neliks. Be to, visa dabartinės Vyriausybės logika tokia. Valdovų rūmų nepastatėme, nacionalinio stadiono nepastatėme, Europos kultūros sostinės renginius sudirbome, naujų elektrinių nepastatėme... niekas nepadaryta. Pagal tą logiką – ir filmas nepadarytas, visiškai teisingai“, – sakė R.Banionis.

Tačiau dėl negautų pinigų jis nesiskundžia. „Dabar, kai pinigų trūksta vaikams ir pensininkams, aš tikrai nepurtyčiau premjero ar ministro duoti pinigų“, – pridūrė pašnekovas.

Abejotinas dokumentinis filmas

Prieš Naujuosius metus Vyriausybė oficialiai patvirtino, kad Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai paminėti bus statomas ne vaidybinis, o dokumentinis filmas. Tačiau ketverius metus vieną svarbiausių mūsų šalies istorijos įvykių studijavusi R.Banionio komanda prie dokumentinio filmo nebuvo pakviesta prisidėti, nors toks pasiūlymas politikams buvo pateiktas. „Jeigu šią vasarą būtume galėję nufilmuoti mūšio scenas, būtume galėję kitiems metams sukurti vaidybinį dokumentinį filmą. Siūlėme. Bet į tai absoliučiai nereaguota“, – prisiminė pašnekovas.

„Pradėjo sekti kažkokią pasaką apie dokumentinį filmą. Be jokio konkurso, be nieko. Kadangi viceministras (Donatas Valančiauskas – red. past.) atėjęs iš televizijos aplinkos, šnekama, kad filmą gali daryti jo bendraminčiai. Beje, televizijoje irgi niekas nieko nežino apie tą dokumentinį filmą. Lietuvoje daug gerų režisierių dokumentalistų – jie taip pat nieko nežino. Viskas daroma slaptai. Turbūt yra maža grupelė, kuri jau tyliai susitarė ir gamins tą filmą“, – svarstė režisierius.

Dokumentinis filmas dar net nepradėtas kurti, o iki mūšio metinių liko vos daugiau kaip pusmetis. R.Banionis teigė rimtai abejojantis, ar pavyks per tokį laiką sukurti gerą dokumentinę juostą.

„Įdomu, ką jie žada. Inscenizuoti mūšio scenoms reikia labai daug pinigų, čia su keliomis dešimtimis tūkstančių neišsiversi. Per pusmetį dokumentinį filmą pastatyti galima, jeigu tai bus tik „kalbančios galvos“. Nelabai įsivaizduoju, ką jie turi omeny sakydami „dokumentinis“. Iš Vytauto Didžiojo interviu juk nepaims“, – nusijuokė menininkas.

Pašnekovas negailėjo ironijos ir kalbėdamas apie kitas mūšio metinių paminėjimo detales. „Dabar įkurta gal keturiolikos viceministrų taryba, kuri svarstys pašto ženkliuko išleidimą, žiūrės, kad būtų kažkoks Žalgirio mūšio piešinukas. Labai rimta, – liūdnai juokavo R.Banionis. – Tiesa, jie už tuos pačius pinigus važiuos į mūšio lauką.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min