Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 29d. 16:40

„Žalioji akcija“: už 10 tūkst. knygų Kaune sodins 500 medžių

 Knygų turguje daugėja prekių.
Knygų turguje daugėja prekių.

Rugpjūčio pradžioje Kaune startavusi „Žalioji akcija“ įsibėgėjo – surinkta jau daugiau kaip 5 tūkst. knygų. Prasidėjus mokslo metams, prie akcijos bus kviečiamos prisijungti ir miesto mokyklos.

Akcijos metu kauniečiai raginami atnešti nebereikalingas knygas į miesto seniūnijas. Vėliau knygos bus parduotos, o už gautus pinigus nupirkti medžiai pasodinti Kauno žaliuosiuose plotuose.

„Įsibėgėjus akcijai, žmonės atneša vis daugiau knygų: per pirmąją akcijos savaitę jų nebuvo surinkta nė tūkstančio, o per antrąją – daugiau kaip keturi tūkstančiai. Džiugu matyti, kad miestiečiai pritaria šiai idėjai ir nori matyti savo miestą gražesnį“, – sako akciją iniciavusio „Knygų turgaus“ atstovas Jonas Plenta.

Aktyviausiai akcijoje dalyvauja Šilainių (845 knygos) ir Dainavos (724 knygos) seniūnijų gyventojai. Mažiausiai kol kas atnešė Petrašiūnų gyventojai – tik 35 knygas.

Prasidėjus mokslo metams, prie akcijos raginamos prisidėti ir Kauno mokyklos. Mokiniai bus kviečiami nešti knygas į savo mokyklas, o vėliau – ir dalyvauti sodinant medžius.

„Ši akcija labai svarbi Kaunui, o jaunoji karta, prisidėdama prie miesto žaliųjų plotų atsodinimo, kurs sau geresnę aplinką. Šiandien mokinys pasodins nedidelį sodinuką, o jam užaugus tai jau bus didelis medis. Taip pat neabejoju, kad dalyvavimas tokioje akcijoje ugdo jaunimo pilietiškumą“, – teigia Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Akcijos organizatoriai tikisi, kad akcijos metu pavyks surinkti per 10 tūkst. knygų, o miestą papuoš apie 500 naujų medžių.

Kauno miesto seniūnijose knygos bus priimamos darbo dienomis iki rugsėjo 23 d. Kiekvieno atnešusio knygų laukia simbolinė akcijos organizatorių dovanėlė. Medžiai bus sodinami rugsėjo 24 d., tądien bus surengtas ir baigiamasis „Žaliosios akcijos“ koncertas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min